Avatar uživatele
Fight Teddy

Jaký nejsmutnější film jste už viděli?

Mám ráda tento žánr. Podělíte se? ;)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? briketka10, david22 před 4305 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
quentos

To bude asi jednoznačné. „Lidice“…

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
iceT

Sedm životů,Zápisník jedné lásky(to bylo smutnější jako kniha),kdysi jsem viděla ruský film o psu,co ho pánešek nechal uvázaného u baráku,s miskou jídla a vody a odjel za synem do města.Pes se utrhl,toulal se,chytil se do medvědí pasti,chromý a hladový zahnal zloděje,a pořád ten dům hlídal.Když se pánešek vrátil a viděl v jakém stavu je pes,přísahal,že už psa nikdy neopustí.Jen nevím jak se to jmenovalo.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Ar

Tak guentos už předeběhl, doplním tedy Love Story a Griffin a Phoenixová
Doplňuji:
Mosoj, z toho si nic nedělej, já jsem věděl, že to byl Griffin a nemohl jsem vzpomenout , že se jmenovala Phoenixová, napomohla až databáze Petera Falka

Upravil/a: Ar

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Damiana

Pianista, Krev zmizelého, Jak přicházejí sny, Na dotek, Bílý Bim, černé ucho…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

K titulům, jež případně vyčíhla Damiana, bych snad jen přidal něco z Filmového klubu 70. let, které se mnohdy ani do běžné distribuce nedostaly – např. Třetí část noci (naprosto zdrcující obraz z okupace Polska, odcházel jsem z kina zcela otřesen a zdrcen, dlouho ve mně dozníval surreallistický šok) nebo Umírání za dlouhého dne a mnohé snímky japonské školy od Akira Kurosawy či švédský Ingmar Bergman (Lesní jahody) a další s chmurnými až nihilistickými náměty.
(Dnes už převážně jen v archivech, odborných filmografiích či studijní bázi FAMU apod.)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

AR mně napověděl nemohl jsem si vzpomenout na název filmu.

Griffin a Phoenixová.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bolak

http://www.csfd­.cz/film/227666-marcela/

Určitě to nebyl ten nejsmutnjší film ever, ale vzpomněl jsem si na něj hned jako na první. Možná právě proto že nejde o klasickej film, ale o dokument, ve kterém se sleduje příběh Marcely a jejich dvou dětí, z nichž jedno, dcera, v půlce filmu tragicky zemře. Třeštíková jako by to snad předem tušila nebo co…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
player242

Nejsmutnější jsou dokumenty zbytek je jen vymyšlené dobrými režiséry – pokud to ovšem nejsou filmy podle skutečné události na které se nekoukám

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Krčálek

Pianista, Titanic, Lidice, Pád třetí říše

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lakeysha

Napadá mě třeba Poslední skotský král, Uvnitř tančím(to neni vyloženě smutný, spíš takový hořkosladký), Hotel Rwanda, klasika Zelená míle, pokud přijdu na něco víc, připíšu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
RyuzakiKate

Já brečím skoro u všeho, heh, jsem strašně empatická… Střihoruký Edward, Čistá duše, Podivuhodný příběh Benjamina Buttona, pak i ty kreslené, například Zvoník u Matky Boží, Tarzan, Lví král…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
sevos

Forrest Gump

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

Hachiko,Osm statečných :(

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
judithin

Nezralé maliny, Pramen života (Lebensborn), Pianista, Schindlerův seznam, Krasavec Beauty (sice je to pro děti a s dobrým koncem, ale brečim u toho vždycky když to vidim 🙂 ), Love story, Zapomenuté světlo, Tanec v temnotách, Den pro mou lásku, Život je krásný, Lidice, Poslední vlak, A pozdravuji vlaštovky, Chlapec v pruhovaným pyžamu, Šoa, Černá labuť, Píseň pro Martina, Přežil jsem svou smrt, Šedá zona, Kolja, Patriot, Statečné srdce, Podzim v new yorku, Medvědi

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
maja49

PS: Miluji Tě.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Davajz

Snažím se vzpomenout, ale nemůžu na nic přijít, co mě opravdu rozesmutnilo .. pokud ale chceš se smutkem i kvalitu a skvělé filmy, doporučím klasiky jako Zelená míle, Přelet nad kukaččím hnízdem a 21 gramů. Vše samozřejmě v originálním znění, pokud anglicky alespoň rozumíš, český dabing kvalitu výrazně degraduje ..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dudny

Titanic

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Lurius

Tyhle otázky by se uzavírat neměli, pak se divte že je lidé zakládají znova…

před 3459 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek