Viděli jste film „Na západní frontě klid“?

Jaký je váš názor na tento film a vůbec na celý příběh?

Nejlepší odpověď
annas

Četla jsem knihu i viděla film. Šokojujcí pohled na válku očima hlavního hrdiny, který vypráví celý příběh. Nevinný zabíjí nevinného …

V dílech jsou zachyceny osudy chlapců, kteří jdou na doporučení svého profesora přímo ze školních lavic bojovat ​ do 1. světové války. Tito mladí ve válce ztratili svá léta, někteří přišli o život, a ti, kteří se vrátili po prožitých hrůzách, přišli o ideály a těžko se vracejí do běžného života.

Jde o autorův protest proti nesmyslné válce. Název je vlastně ionický, protože když už je „na západní frontě klid“ hlavního hrdinu Pavla zasáhne střepina a zemře. Míru se nedočkal…

Další odpovědi
quentos

Ne, ale četl jsem knihu se stejným názvem, o níž předpokládám, že byla pro tento film předlohou. Úžasné dílo hlavně svým ojedinělým pohledem na válku a šokující pointou.

anonym

Válka z pohledu německých vojáků, lidé, jako ostatní, nechtějí válku, musí válku, perfektně scény, třeba ta v zákopu s nepřítelem, plno nejhroznější válečné hrůzy, útěk načerno za francouzskými (myslím) děvčaty…velmi smutný příběh o lásce, nenávisti, o nesmyslnosti válek. Remarque je můj oblíbený spisovatel. Neumím o tom psát narychlo, připomíná mi to sloh na základce 🙂 Kniha se mi líbí víc, ve filmu toho plno jako vždy vynechali, ale líbit se mi musí, protože je tam v jednom vteřinovém záběru můj kamarád, hrál tam mrtvýho vojáka, visí tam hlavou dolů 🙂 Měl jako památku z natáčení nalepovací knírek 🙂

ten který je

Četl jsem knihu a film jsem také viděl.Remarqua mám rád.Ten příběh popisuje něco co se odehrávalo před sto lety,ale spisovatelovo poselství může platit v každé době.Mimochodem obyvatelé Berlína v r.1900 žili také tak běžným životem jako my.
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=B-m9A8mY-U0

anonym

To záleží jakej,ale film to byl dobrej.
Každej je trochu jinak točenej.
http://www.csfd­.cz/film/77143-na-zapadni-fronte-klid/
http://www.csfd­.cz/film/13270-na-zapadni-fronte-klid/

anonym

ne neviděla jsem, ale díky za tip!

ReHu

Viděla film i četla knihu.

Na mě docela drsný.

Nezapomenu, jak v knize popisoval, jak vojáci běželi a už byli bez hlavy.