Avatar uživatele
VaclavZeman

Verite v osud?

Jaky je vas pohled na svet z tohoto hlediska? Ja osobne neverim na osud, verim jen v to, ze vlastne vsechno mame „ve svych rukou“. A kdyz uz bych mel prijmout myslenku osudu, tak jedine takovou, ze uplne vse je osudem rizeno a my nemame v nicem na vyber. Tedy ze vse, uplne vse, je predurceno. Dekuju.

Zajímavá 0 před 590 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
paul1

Já myslím, že něco jako osud existuje, ale že máme možnosti všechny události aspoň tedy částečně ovlivňovat,
.

Upravil/a: paul1

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Rokio

Ne. Jsem přesvědčen, že každý je strůjce svého štěstí. Něco ale ovlivnit nemůžeme a jiné věci jen z části.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
df

Něco jako osud asi bude. Je to velmi pravděpodobné. Ale zároveň je i svobodná vůle. Dlouho jsem si myslel, že je buď jedno, nebo druhé, ale jak se vyvýjím v čase, tak jsem toho názoru, že se to vylučovat nemusí. Pokud by mělo dojít ke střetu, myslím, že osud vyhraje. Například člověk od dětství buduje kariéru profesionálního hokejisty a najednou s zlimi nohy a je to v háji.
Je také moc důležité zvažovat vliv astrologie potažmo karmy (jelikož zabývat se astrologií bez přijetí karmy je totální ztráta času (?)). Já tomuto věřím a myslím, že život je jedna velká škola. Jaký učební plán v současném životě máme nám napoví právě astrologie. Je ale potřeba znát přesný čas narození na minuty. Kdo to neví (já), tak se musí o tom učebním planu dozvědět jiným způsobem. Nebo improvizovat. Naučit se žít intuitivně.

Upravil/a: df

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lotr2008

Ne.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Roman71

Osud? Ne.

Jsou věci, které ovlivnit můžeme. Například jak budeme reagovat na různé podněty a situace, a poté se poučit z výsledků (ovoce – zkušenosti) co nám to přinese.
A pak věci, které ovlivnit nemůžeme.. rodina, do které se narodíme, doba, která s sebou nese dobré i zlé, proud událostí kolem nás.

Jde o to, abychom se dokázali poučit z vlastních chyb (nebo chyb lidí kolem nás) a neopakovat je. Jsou tací, kteří se nepoučí a chtějí si „oloupat vlastní banán“.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
OmylCZ

Jo na osud věřím

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
jirka F

poznámka: Již na těcto stránkách bylo řešeno několikrát:

https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=v%C4%9B%C5%99%C3%AD­te%20v%20osud

Avatar uživatele
VaclavZeman

Jeste pridam jednu informaci sem do diskuze a to ze mi v podstate nejaky ten semestr filozofie na filozoficke fakulte pri studiu ucitelstvi germanistiky a bohemistiky nedal vubec, ale vubec, nic. Dekuju.

Avatar uživatele
df

Ty a fakulta? To vykládej skřítkům v lese.

Nový příspěvek