VaclavZeman

Verite v osud?

Jaky je vas pohled na svet z tohoto hlediska? Ja osobne neverim na osud, verim jen v to, ze vlastne vsechno mame „ve svych rukou“. A kdyz uz bych mel prijmout myslenku osudu, tak jedine takovou, ze uplne vse je osudem rizeno a my nemame v nicem na vyber. Tedy ze vse, uplne vse, je predurceno. Dekuju.

Nejlepší odpověď
paul1

Já myslím, že něco jako osud existuje, ale že máme možnosti všechny události aspoň tedy částečně ovlivňovat,
.

Další odpovědi
Rokio

Ne. Jsem přesvědčen, že každý je strůjce svého štěstí. Něco ale ovlivnit nemůžeme a jiné věci jen z části.

df

Něco jako osud asi bude. Je to velmi pravděpodobné. Ale zároveň je i svobodná vůle. Dlouho jsem si myslel, že je buď jedno, nebo druhé, ale jak se vyvýjím v čase, tak jsem toho názoru, že se to vylučovat nemusí. Pokud by mělo dojít ke střetu, myslím, že osud vyhraje. Například člověk od dětství buduje kariéru profesionálního hokejisty a najednou s zlimi nohy a je to v háji.
Je také moc důležité zvažovat vliv astrologie potažmo karmy (jelikož zabývat se astrologií bez přijetí karmy je totální ztráta času (?)). Já tomuto věřím a myslím, že život je jedna velká škola. Jaký učební plán v současném životě máme nám napoví právě astrologie. Je ale potřeba znát přesný čas narození na minuty. Kdo to neví (já), tak se musí o tom učebním planu dozvědět jiným způsobem. Nebo improvizovat. Naučit se žít intuitivně.

Lotr2008

Ne.

Roman71

Osud? Ne.

Jsou věci, které ovlivnit můžeme. Například jak budeme reagovat na různé podněty a situace, a poté se poučit z výsledků (ovoce – zkušenosti) co nám to přinese.
A pak věci, které ovlivnit nemůžeme.. rodina, do které se narodíme, doba, která s sebou nese dobré i zlé, proud událostí kolem nás.

Jde o to, abychom se dokázali poučit z vlastních chyb (nebo chyb lidí kolem nás) a neopakovat je. Jsou tací, kteří se nepoučí a chtějí si „oloupat vlastní banán“.

OmylCZ

Jo na osud věřím

jirka F

poznámka: Již na těcto stránkách bylo řešeno několikrát:

https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=v%C4%9B%C5%99%C3%AD­te%20v%20osud

VaclavZeman

Jeste pridam jednu informaci sem do diskuze a to ze mi v podstate nejaky ten semestr filozofie na filozoficke fakulte pri studiu ucitelstvi germanistiky a bohemistiky nedal vubec, ale vubec, nic. Dekuju.

df

Ty a fakulta? To vykládej skřítkům v lese.