Zvědavecxy

Uvádět do životopisu, že jste skončili ve zkušební době?

Dobrý den, chci se zeptat, zda je vhodné uvádět do pracovních zkušeností v životopise, že jsem někde byla zaměstnaná jen 3 týdny a ukončila HPP ve zkušební době.
Nebo vyčkávat, až se zeptají na pracovním pohovoru, kde jsem před tím byla?
Děkuji za rady

Nejlepší odpověď
Drap

o záleží na tobě. Já osobně bych to neuváděl.

Další odpovědi
ivzez

V životopise by neměly být mezery,
podle mne je lepší uvést všechna zaměstnání.
Nemusíte uvádět důvod skončení.

prozaik

Nedoporučuju. Dle mých zkušeností musí být životopis dost mlhavý, a hlavně se nikdy nenechat domanipulovat k otevřeným odpovědím na otázky typu „proč jste odešla z předchozího zaměstnání“. To totiž nového zaměstnavatele, a zejména jeho personalistku, vůbec nezajímá. Jen to fígl. Oni nechtějí slyšet pravdu. K ničemu by jim nebyla, ani by jí nevěřili. Oni si jen chtějí ověřit, jestli umíte mluvit „pozitivně“. Jestli umíte skutečný, třeba i smutný, trpký důvod odchodu popsat slovy, která znějí vzletně, idealisticky a hlavně nekonkrétně. Tohle je draze zaplacená zkušenost mnoha lidí, kteří chodili po pohovorech a když viděli ty jejich „empatické úsměvy“, tak si tam začali vylívat srdíčko. Oni na to chápavě kývali… a po pár dnech jim přišel e-mail, že nebyli přijati.

Klaproth

Nevím, ale já bych to tam raději nepsal.