Avatar uživatele
Jiří Kopřiva

Nevíte, kdy mi končí zkušební doba?

Mám podepsaný HPP od 1. srpna a byl podepsán dodatek ke smlouvě, že nástup bude 7. srpna.

Děkuji za odpověď
--

Dobrý den, Chci se zeptat, kdy mi končí zkušební doba?

Upozornění

Pozdrav je slušnost, ale do otázky nepatří. Pozdravit i poděkovat ostatním uživatelům můžete v poli pro doplnění otázky.

Zajímavá 0 před 1641 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Edison

Drap se mýlí.

§ 35 Zkušební doba

(1) Je-li sjednána zkušební doba, nesmí být delší než

  1. 3 měsíce po sobě jdoucí ode dne vzniku pracovního poměru (§ 36),
  2. 6 měsíců po sobě jdoucích ode dne vzniku pracovního poměru (§ 36) u vedoucího zaměstnance.

(2) Zkušební dobu je možné sjednat rovněž v souvislosti se jmenováním na vedoucí pracovní místo (§ 33 odst. 3).

(3) Zkušební dobu je možné sjednat nejpozději v den, který byl sjednán jako den nástupu do práce, nebo v den, který byl uveden jako den jmenování na pracovní místo vedoucího zaměstnance.

(4) Sjednaná zkušební doba nesmí být dodatečně prodlužována. O dobu celodenních překážek v práci, pro které zaměstnanec nekoná práci v průběhu zkušební doby, a o dobu celodenní dovolené se však zkušební doba prodlužuje.

(5) Zkušební doba nesmí být sjednána delší, než je polovina sjednané doby trvání pracovního poměru.

(6) Zkušební doba musí být sjednána písemně.

tj. ode dne VZNIKU pracovního poměru, tedy nikoli ode dne nástupu. Rovněž nelze sjednávat libovonou zkušební doby, ale nejdéde… viz odst. 1. Celé to máš zde.

2 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Rokio, quentos Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Za tři měsíce od nástupu, pokud ve smlouvě nebylo uvedeno jinak.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Lurtz.k

Tak sory, v dodatku je, že pracovní poměr vzniká od 7.8.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Edison

Lurtz: Nic takového tam není. Je tam den nástupu, 7.8, což nemusí být nutně totéž, co vznik pracovního poměru. Rozlišuj pojmy a dojmy.

Příklad: Vznik 1.1. pátek. Domluvíme se tak kvůli daním, polatkům, počítání a tak… Jako den nástupu si domluvíme následující pindilí! Chápeš ten rozdíl?

před 1641 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Jiří Kopřiva

jb

před 1641 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek