huxa

Špatný kolektiv na střední škole-jak na to?

Stále se do mě mí noví spolužáci navážejí, protože jsem hned ze začátku se začal seznamovat se všema holkama ze třídy (jsem hodně nepozorný a trošku „natvrdlý“, takže potřebuji někoho, kdo mi řekne, kde jsme následující hodinu, jaké jsou úlohy, apod. nicméně oni se do mě začali a stále navážejí, žeprý jsem úchyl, jestli se mě ptali, co čtu, také se do mě navážejí kvůli tomu, co čtu a teď už potvrdili, že se vytvořila skupina „huxa proti všem“. Jak se ovládat v jejich přítomnosti, když po mě třeba něčím hodí? moc se mi nechce chodit žalovat a už vůbec ne jim dát do zubů, neboť s nimi budu muset další čtyři roky vycházet… nosím také u sebe nůž a bojím se, že ho ve škole někdy v afektu použiji, nicméně zbavovat se jej taky nechci, neboť je jednou učitel navedl, aby mě o přestávce pichli kružítkem a ti vypatlanci to vzali vážně…

Nejlepší odpověď
bolak

V první řadě bych si sednul do zadní lavice, nelíp na stranu co jsou dveře a úplně ke zdi, pak budeš mít přehled o celý třídě a nebudeš čelit útokům, kdyby na tebe náhodou chtěli něco házet :) Prostě pravou stranu máš krytou zdí a za tebou už nikdo není. Já tak seděl od první třídy, pro jistotu ;) a když se nějakej otrava zepředu na mě otočil, třeba při písemce a něco chtěl, například půjčit gumu nebo vědět kolik je hodin, tak sem zvýšil hlas, tak aby to učitelka slyšela a povídám: „NÉ, NEPORADÍM TI, TO BY NEBYLO FÉR VŮČI OSTATNÍM SPOLUŽÁKŮM, MĚL SES UČIT VOLE!“ no a von už si to každej napodruhý rozmyslel, rušit mě při písemce…když sem spal…

A ze třídy sem většinou odcházel poslední, takže mě nikdo ani neměl šanci buzerovat, a občas sem taky zachráp zvonění, takže sem se probudil mezi úplně jinejma spolužákama na předmět který jsme vůbec neměli mít. Bejt tebou bych si jako první do rozvrhu ke každýmu předmětu napsal i číslo učebny, aby ses nemusel nikoho ptát kam jít (já si to taky nepamatoval) a ještě bych si koupil diktafon a každou hodinu si nahrával to co učitel říká a fotil mobilem to co píše na tabuli, pokud nevlastníš přímo noutbuk s webkamerou. Škoda že když já chodil do školy, tak mobily s foťákem byly prakticky nedostupný a kvalitní diktafon jakbysmet, protože to bych si vůbec nemusel dělat zápisky. No, teda, já si stejně nikdy nic nepsal, ale takhlenc bych alespoň měl možnost si celou hodinu a celý to učitelovo vysvětlování znovu přehrát doma a možná že bych i pochopil, vo co komu šlo.

Další odpovědi
hanulka11

měl by ses nad sebou zamyslet , asi se snažíš být velmi zajímavý a hodně machruješ , už jsem si toho všimla

Damiana

Určitě nejsi špatný kluk, ale řekla bych, že nějak nezvládáš své emoce. No, není divu, v šetnácti je to dost běžné. Jenže ty máš právě teď tu jedinečnou možnost vybrat si to, jakým směrem do budoucna půjdeš. A snažit se o to. Zatím to moc nevypadá. Jsi dost prchlivý a umanutý. To si nedovolí ani ten, který na něco víc má, ale rádi to dělají ti, kteří by spíš potřebovali pomoc. Vnímám to tak, že se chceš začlenit do nějakého kolektivu – btw, proto jsi asi i tady,ne?:-), ale jaksi nechápeš, proč tě neberou, když jsi tak „fajn“. Víš, když budeš ve škole za toho nepozorného a trošku natvrdlého – jak píšeš, a k tomu se přidá kudla v kapse – nediv se, že moc oblíbený nebudeš. Začíná se to spíš blížit vyvrhelovi, kterému se kdekdo vyhne nebo naopak – postaví se proti němu.
V první řadě – nůž nech doma, nejsi žoldák (i když si připadáš jako ve válce). Začni na sobě trochu makat. Přidej v učení, zapisuj si přípravu – pak nebudeš prudit jiné z pomocí, která evidentně přerostla únosné meze. Přece nechceš být ani za outsidera, ani za rváče, ani za neschopu, který všem leze na nervy. Bylo by fajn, kdyby ses uměl nějak odreagovat. Chtělo by to něco pravidelného, kde vybiješ přbytečnou energii – nejlépe nějaký sport, co tě chytne. Jak začneš být vyrovnanější, budeš celkově víc v pohodě a bude to na tobě znát. Takoví lidé se většinou neprovokují, ale naopak vyhledávají.
A přestaň se na spolužáky dívat jako na vypatlance – alespoň pro začátek. Uvědom si jak je lidem protivné, když se někdo chová zle a jako mistr světa – ostatně i tobě to přece vadí. Uber na své naštvanosti, prchlivosti a nauč se akceptovat i jiný názor. Naučíš se diskutovat, komunikovat – a to je správná cesta.

zzzzz

Kolektivu se musíš přizpůsobit. Nemůžeš očekávat, že se celý kolektiv bude přizpůsobovat tobě. Nůž nech doma, ve vězení by se ti určitě líbilo míň než ve škole.

david22

Já bych to řešil radikálně. Nejdříve si promluv se svými rodiči, pak eventuelně s učitelem, ředitelem. Pokud jde o šikanu, je třeba to zavčas podchytit.

manon

Huxa: Proč jsi se začal seznamovat se všemi holkami a s kluky ne? Tys nehledal od prvopočátku i nějakého kamaráda z řad kluků?

huxa

ještě dodám pro haninku11-zhruba před měsícem bych asi čekal hlavně na vaši odpověď a řídil se jí, protože jste byla odborníkem na sex a celkově mezilidské vztahy a vaše odpovědi byli velmi hodnotné, nicméně co teď? snažíte se připojit k Dr.Axlovi?

hanulka11

ne nesnažím se k nikomu připojit to rozhodně není můj sty a nejsem odborníkem – jen píšu co cítím z tvých odpovědí někdy i otázek – odpovídám jen upřimně

huxa

hanulka11-přesně takto se ke mě všichni poslední dobou chovají, krucifix, přece tu už nějaký týden jsem a každý trošku vnímavější člen odpovědí ví, že odpovídám i kladu otázky k věci a nic si nevymýšlím (pokud to neni v zábavě k pobavení).