huxa

Jak se řeší šikana na SŠ?

Hlavně v ročnících, které jsou slabé a vyhazuje se vážně jen v největší nutnosti, není přeci hloupost, aby agresora upozornili učitelé na to, že si šikanovaný šel stěžovat a ten ho potom ještě více bude týrat? Pochybuji, že by šikanoval tolik děcek, že by nevěděl, který to řekl, většinou to je jeden či dva lidé, kteří se spolu baví, ovšem s nikým jiným ne a potom je i normálně divné, že jen tak šli ke školnímu poradci nebo rovnou k řediteli, ne?

Nejlepší odpověď
zzzzz

Na SŠ už bylo všem 15 let, takže se jedná o trestný čin. Jsou tři možnosti,
obrátit se na vedení školy a požadovat vyloučení agresora.
Obrátit se na policii, a podat trestní oznámení.
Zajde do školy tatínek toho šikanovaného a někde v soukromí vysvětlí agresorovi jak se má k jeho dítěti chovat.
Třetí metoda je podle mě nejvíc účinná, ale ne každý má tatínka, který je to ochoten takto řešit.
U prvních dvou je riziko, že si ho agresor počká mimo školu, ale to už by bylo pokračování v trestné činnosti.

Další odpovědi
RyuzakiKate

Oběti šikany se povětšinou bojí se svěřovat, zkrátka si to nedovolí. Doporučila bych každému učiteli pořídit si nějakou příručku, jak se s takovými situacemi zachází, protože mnohdy to řeší velmi neprofesionálně, viz moje třídní učitelka na gymplu, odchytla si mě na chodbě, zatáhla mě do místnosti, kde pražilo slunce jak blázen a ptala se mě, co je teda za problém. Její třída? To je přeci nesmysl, takoví miláčci… Takže mi doporučila návštěvu psychologa, a tím to haslo.
Pokud by ses zajímal hlouběji, můžeš mě zkontaktovat a jsem ochotná ti poslat svou seminární práci na toto téma…