Inspektor

Jak je to s výběrem středních škol?

Mám takový malý dotaz,na kolik škol lze podat přihlášku?A co se stane pokud mě nevezmou?

Nejlepší odpověď
Questman

Přihlášku můžeš podat na dvě školy.
Pokud tě nepřijmou ani ne jednu (což je dost nepravděpodobné, je nedostatek studentů) můžeš podat odvolání a zkoušky si zopakovat.
Pokud ani opravky nedáš, tak pak bohužel nevím jak dál :/ Ale někdo jiný zde ti určitě poradí :)

Další odpovědi
ivzez

Když nevyjde žádná SŠ, je tu ještě dost učilišť.
Někam se dostaneš určitě.

Hlavně se zbatečně předem nestrachuj,
to při zkouškách dost svazuje
(člověk pak nenapíše nic).

Larissa

Podat prihlasku muzes na dve skoly, pokud nezvladnes prijimacky, podej odvolani, pokud ani to nevyjde, existuji tzv. druha kola, ta si hlidej a jdi na ne. A pokud se ani tak nedostanes, i kdyz je to malo pravdepodobne, existuje stranka, kam skoly pisou, pokud maji jeste nejaka volna mista.
Uciliste, urad prace atd. ber, pokud mas opravdu zajem studovat, jako krajni moznost.

eso123

Podáš dvě přihlášky, přijímačky,po­tom,když tě vezmou tak půjdeš na danou školu se zápisovým lístkem(dává ZŠ) a jsi zapsán. Pokud tě nevezmou, můžeš se odvolat,pokud ani to nic nevyřeší, obvolávej jiné střední školy, někde mít volno budou…