Odpovědi.cz

Soutěž je tu! Už se těšíte?

Soutěžit budeme celý měsíc listopad, a to o nejlepší Dotaz+ v každé hlavní katergorii:
Auta a doprava, Bydlení a zahrada, Cestování, Elektronika, Finance a podnikání, Hudba, film a TV, Jídlo a vaření, Krása a styl, Kultura a společnost, Nakupování, Počítače a internet, Právo a zákony, Příroda a životní prostředí, Rodina a vztahy, Sport, Věda, Volný čas a hobby, Vzdělání a práce, Zdraví a Zvířata.

Na začátku prosince tedy vyhlásíme 20 výherců!
A o co že soutěžíme? O super termohrnek, který se v tomto sychravém počasí hodí snad každému.

Tak neváhejte a ptejte se, šanci má každý!

P. S. Někteří si možná všimli, že jedna kategorie chybí… Ano, Aktuality a zábava mají tentokráte smůlu, proto při svých dotazech zvažte, jakou kategorii zvolit.

Nejlepší odpověď
annas

Nesouhlasím s odpovědí uživatele Emefeje. Je možné se zamyslet, proč mají některé otázky málo odpovědí, některé vůbec.

Proto si myslím,že kvalita otázky nezávisí na počtu odpovědí. Olázky + vybírá admin, takzře zřejmě posuzuje jejich užitečnost, ale take originalitu. Těžko říct.

Proč má některá otázka málo odpovědí?

1. Někdy jde o odborný dotaz, tazateli stačí jedna odpověď, další se často opakují, jindy se nikdo nepřidá.
.
2. Některé dotazy + jsou bez odpovědi. Kdo chce, může to změnit, aby tazatel získal odpověď. Proč kritizovat?

3. Jiný nemá zájem o některých dotazech přemýšlet, přece je snazší reagovat, že pije raději kávu než čaj. Jaké je u vás počasí atd. Případně občas vyhledat, pokud není děda vševěd.

Vše je čistě individuální, ale každému vyhovuje něco jiného. Co se mně nelíbí, to ignoruji …

Dávno, již tomu dávno, kdy Odpovědi patřily k nejlepší poradně na netu.

Jenže po bitvě je každý generál …

V poslední době vkládám otázky, mám pro to své důvody, které neuvádím ..

Budu pokračovat bez ohledu na soutěž.

Že by šlo o snahu vyměnit kvantitu za kvalitu?

Další odpovědi
bolak

Já to nepochopil, jaký je tedy smysl soutěže? Vytvářet umělé otázky v honbě za hrnkem?

Jestli chcete skutečně povýšit Odpovědi.cz na nějakou vyšší úroveň, napadá mě desítky věcí jak by to šlo udělat, například najmout si odborníky z určitých profesí, kteří by dávali profesionální odpovědi. Tedy třeba domluvit se s veterinářem z Prahy (nebo odkud chodí nejvíce otázek v dané kategorii), že bude odpovídat na veterinární otázky s tím, že u odpovědi bude mít jasně napsáno že je to veterinář, bude označen nějakou ikonkou > https://ctrlv­.cz/shots/2017/11/02­/QDVe.png plus kontakt na svoji kliniku, případně e-shop, kde by si lidé mohli objednat třeba léky, který jim doporučí, to znamená odborné odpovědi výměnou za reklamu. Poradna tam bude mít odbornější rozměr a odborník z toho bude mít potencionální zákazníky, takže win-win-win.

mosoj

Že by se vyřazením „zábavy a aktualit“ zlepšila kvalita? Tak tomu nevěřím.

ivzez

Jestli soutěž některé tazatele přiměje se nad formulacemi
zamýšlet, získají tím nejen Odpovědi.cz, ale hlavně uživatelé.

Na zajímavé a chytré otázky se dobře odpovídá,
i když odpověď musíme třeba trochu hledat.

Přimějí i odpovídající se zamyslet a kolikrát se i naučíme
něco nového nebo se dozvíme něco zajímavého.

Těším se. → Jestli se to podaří,
vyhráváme všichni mnohem víc než jeden termohrnek.

ten který je

Tak to mají běžní uživatelé smůlu oproti pár jedincům,z kterých srší exploze nejrůznějších dotazů během jediného dne.Někdy není ani čas všechny ty dotazy přečíst.:-)

briketka10

Hm, kdybych čistou náhodou vyhrála super termohrnek.
O čemž dost pochybuji, jelikož jsem zde položila pouze
2× Dotaz+.
Dala bych ho někomu k Ježuchovi 😁

Emefej

Já se netěším.

Tak jsem si ty Dotazy+ prošel. Některé jsou tak zajímavé, že mají 1–2 odpovědi, některé jsou i po stovce dní úplně bez odpodědi. Zajímavou otázku si představuji trochu jinak.

Kepler

Tak jo, zaplavíme odpovědi.cz stovkami fikaných otázek, to jsem zvědav. Miluju soutěže, ať je výhra jakákoliv. Především je to zábava, ne? Jen by mě zajímalo co se stane, když bude otázka zařazena do nesprávné kategorie. To je tady velmi častý jev.

johana 56

Soutěžím ráda, hlavním důvodem je prověřování paměti, ale v rámci původních myšlenek Sokolů.
Čestně, bez podrazů, podvodů, možností něco za něco a nepodloženého ‚očerňování‘ soupeřů. Kdo má odvahu zúčastnit se, umí přijmout i pohru…
Nějaký hrnek není důvodem k tomu, abych vymýšlela otázky, které mnohým přijdou jako blbiny. Skoro jako na na Alza.cz, totální výprodej…
Kdyby hrnky náhodou došly /jako kdysi slibovaná trička – ne pro každého/, klidně ve prospěch společnosti daruji tři ze mnou zakoupených a zatím nepoužitých.
Každá soutěž by měla mít stanovena pravidla, nestačí její vyhlášení.

  1. Kdo se dostane do výběru / bez ohledu na barvu ‚medaile‘, (ne)oblíbenosti, sympatií?
  2. Kdo posuzuje příspěvky, které by měly šanci na hodnocení? /Přeposílání, probírání v IZ, FAC, na náhodu zde nevěřím/
  3. Kolik kvalitních příspěvků by se objevilo při skrytí nicků a zrušení bodů s pouhým slovíčkem ‚děkuji‘ za odpověď, která pomůže?
  • – – – – – – – – – – – – – – – – –

Posuzování otázek, pořád nemám jasno…
Kodex uživatele těchto stránek nabádá ke slušnému chování, přesto jsou tazatelé upozorňováni na to, že pozdrav, slova děkuji a prosím do hlavního zadání nepatří…

led

Komercia nemusí byť vždy kvalita! Je smutné, ak otázky aj odpovede skĺznu do komercie.
Aj samotné bodovanie, ako prax ukázala dokázalo narobiť veľa škody. Mnohí, hlavne tí starší, nie vekom, ale „služobne“, si možno pamätajú pohony na niektorých užívateľov tejto stránky. Čo všetko sa v mene bohov „Palček a Hviezdička“ robilo, aké podvody, pripisovania a vymazávania, len aby „tí naši“ boli lepší. Aký pohon sa robil na annas pri dosiahnutí 100 000-teho palčeka.

Určite tu niektorí pôsobíme pre získanie znalostí a odvzdávanie svojich znalostí a skúseností, nie pre hmotné darčeky. (moje tričko, aj ďalšie hmotné odmeny tejto stránky som prenechala iným menej úspešným užívateľom) Ďakujem, nemám záujem o komerciu, pre mňa väčšiu hodnotu majú informácie, zdieľané znalosti a skúsenosti.

Klaproth

Ano, těším se jako malé dítě na Vánoce. Trochu lituji pošťáka až to bude doručovat: „Paní, nevíte kde tu bydlí briketka10 a pan JájsemRaibek?“

Altair-AC

Souhlasím s Emefej. Btw termohrnek ani nechci.

jiri Linhart

Zustanu,i kdyz nektere dotazy me pripadaj,jak dotazy deti ! annas to popsal perfektne ! Me osobne tady par lidi pomohlo,ale vetsinou se lidi ptaj na to,co bezne na webu najdou. annas ma u me palec nahoru ! Napsal to trefne !

Lamalam

Těšila bych se, kdybych znala pravidla oné soutěže. Kdo určí vítěze a podle jakých kritérií?

Rohlik

Soutez, ve ktere zalezi na osobnich preferenci administratora webu mi prijde hodne nepravne a nespravedlive. Takze tuto soutez budu ignorovat a tim tento portal u mne lehce klesl…

Rokio

Přijde mi to jako dobrý nápad. Je dobré, že se tým Odpovědi.cz snaží dělat něco dobrého pro tento web a pro jeho vývoj.

Kelt

Každá soutěž, která zaujme více lidí, má svou cenu. Většinou je to o znalostech a vědomostech, ale z praktického hlediska je to trochu složitější. Obdivujeme lidi v televizních soutěžích, jak odpovídají s přehledem na otázky historické i jiné a přitom vzrušení a možnost výhry je to, co láká lidi. Například Milionář a pod. Teď to opakují ještě z doby, kdy to uváděl p. Čech. Taková soutěž má pravidla a vítěze. Tady soutěž o nejlepší dotaz je subjektivní, budou rozhodovat lidé. Také já jsem měl několik otázek oceněných jako Dotaz +. Osobně jsem na nich nic extra neviděl.

pizlicka

Já ci tejmohníšééééék 😁. Adminku,těší mě,á jsem Pižliškáá 🙂 za hrníšek ti dám hvězdičku,jo? 🙂

zjentek

Ja už su natěšené jak malé Jarda! A propos, nemáte tam v nabídce vzduchovky? Za vzduchovku bych se klidně na něco zeptal. Anebo může být aji nějaký malý cash třeba…
Jako, thrnek ok, ale jak sou teď všude na pumpách ty PS kelímky, tak mi to přijde trochu jako plýtvání ;)

Bolak, takže podle tvýho modelu budu TŘEBA JÁ už mít zakázaný odpovídat?

anonym

ANO, těším se, ten termohrnek se mi hodí do práce. Ale je zde pravda, že na odpovedi.cz je 90% aspoň vetší šance vyhrát termohrnek než vyhrát výhru v jackpotu.

Mc Merkurion

… vzhledem k tomu, že je prokázaný, že čím je větší výběr, tím je větší šance na úspěch, můžeme se tedy od některých uživatelů těšit, jak nás přesvědčí o opaku a zaplaví přehršlí otázek s vidinou zisku termohrnku …

… je pravda, že zajímavý dotaz nemusí mít žádnou odpověď (mne by zajímala třeba odpověď na tuto otázku: https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/nevite-nekdo-nahodou-co-to-psala-rhoda-williams-tomu-indianovi-na-dlan-ve-filmu-jina-zeme#discussion ) a nejdůležitější otázka lidstva zase jen jednu, a co to dalo práce …

CR chess2017

za cenu bych byl vždy rád

Funna

ne…protože je to stejný nesmysl jako žebříček za nejvíce „opalcovaých“ odpovědí…copak nevidíte, že jsou zde klaky co drží spolu a dávají si palce mezi sebou i u odpovědí které jsou mimo mísu…viz hodnocení otázek+…ty jsou toho zářným příkladem…

Smackdown

Sluchátka které basujou dobře, thermo hrnek nepotřebuji.

orestez

@Uhlička 10, „Dala bych ho někomu k Ježuchovi 😁“ ježucha, tos mi připomněla vtip vo tom, jak lékař navádí chlapa, aby přestal kouřit. Vyhrožuje důvodem, že každá cigareta je hřebejk do rakve a ten chlap se zasmál a řekl, že „ta moje rakev bude vypadat jako ježek.“

orestez

Už se těším 12. den a vono furt nic. Kdy už někdo začne rozlívat alkohol z toho plecháčku? Zatím se chodím každý den dívat do prázdné lednice, jestli tam něco není.
Jo a tady jsou komunisti? Buď počkat až skončí v nemocnicích a vyprávět jim pohádky a přebalovat je, nebo mlátit hlava nehlava.
Ještě něco. Hrnéček s tekoucím víčkem dostane uživatel, uživatelka, nikdy telka, který která bude ochotna sdělit svou adresu kde bydlí, pokud tedy bydlí. Možná že zrovna nebydlí, ale vybydluje, nebo žije v práci. A takové vždy systém potřebuje. Kdybys tady šéfíku chtěl rozdávat takový bílý trička bez rukávů, tak ti na to hópnu. Jinak trknu.

Lamalam

Smackdown > máš pravdu. Komunisti byli mistři v trestání lží.

annas

Ad johana56,

otázka je dotaz., který končí otazníkem. Je v ní možné použít „prosím“.

DYo otázky opravdu nepatří pozdrav ani poděkování.

Proto Odpověd upozornění nastavily do automatu.,

Pozdravit a poděkovat je možné v doplnění otázky.

gagaga

bolak, ted jsem koukla na nemecke..a pod otazkou : co zpusobuje to, ze clovek mluvi ze spani..jestli uz spi, nebo jen bdi..
a pod kazdou odpovedi je reklama..prvni byla na antistresovy walkman.. :)
a jak jsem jela dolejs a dolejs, tak pod posledni odpovedi uz bylo: pojistete si svuj pohreb! :))

  • iv-

p s prosila bych jen tak odpovedi o hrnicek, hodil by se.mi na ryby
dekuji

bolak

🙂 jo, já jsem včera slyšel v rádiu reklamu na nějakej veletrh pohřebnictví, takže zřejmě to nese, ty věnce, svíčky a rakvičky (já chci aby ta moje měla minimálně 3 madla na každý straně, a uvnitř hodně místa, vlhčený ubrousky a wi-finu, to už by měla být dneska samozřejmost..) je to pro lidi lákavý.. 😉

si pamatuju když jsem si zakládal svůj první bankovní účet, někdy v nebo 17. letech, a ten bankovní úředník se mi snažil vnutit různý další věci k tomu, dával mi k tomu různý letáky, k penzijnímu spoření, modrý pyramidě, a pak přišel s životním pojištěním a já furt jenom kejval hlavou a když dokončil ten svůj monolog, tak mu říkám: „no a k čemu mi to bude?“ a von že kdyby se mi něco stalo..a pak zas ten výčet různých sum, a když skončil se všemi těmi výhodami, tak mu radostně říkám: „aha, tak to je dobrý…takže když umřu, tak se mi to vlastně ještě vyplatí 🙂“

gagaga

:)no vidite!
a to ja svejm klukum chtela usetrit pak za muj pohreb, a rikam jim..at me po spaleni daji do toho modryho pytle na odpadky…a oni: skoda pytle!!
grrr
a ti (my) nemci uz jsme z ty merkl tak zblbly, ze ted koukam na otazku, jestli je nekomu spatne i po nejake laskomyne, sladkosti..a pod tim je reklama na zdrava chodidla a hemeroidy

bolak

To je fakt, pytle jsou dneska drahý, dobře si je vychovala.

A co jinak Makrela, jak se má? Řekni, já se ti pokusím věřit, i když seš ten uprchlík… 🙂

Máš ty vůbec přehled o Česku? Co si myslíš o Tondovi Blaníkovi jako kandidátu na el prezidente? > https://www.y­outube.com/wat­ch?v=95BQVmXG80g&t

gagaga

ja vam dam s blanikem makrelu!

ja byla letos u voleb 2 krat
jednou v zari u nas a v rijnu u nas (vas)
mam dvoji obcanstvi..uz mi chybi jen to syransky :)
to budeme muset mit za chvili asi vsichni
a k te Angii..ja ji i tak volila..ona to proste podle me myslela dobre, jen nemohla predpokladat, jak se to zvrtne..
noo, a uprimne receno pak nikdo na vyber moc nebyl…jen takovy esa, jako mate u vas..babise a zemana..tak zlata A:
do Cech jezdim jednou za mesic..jezdim si pro davky..ted se nam to nak obratilo :p

bolak

A jak tam vnímaj Čechy, v Nemécku? To by mě zajímalo 🙂 Řekni..

A chápou třeba to naše „nadšení“ pro uprchlíky? Rozuměj tomu našemu pohledu, že když vidíme že všude kde ve velkým nabírali lidi z těhlech zemí, jsou teď na denním pořádku sebevražedný útoky, střílení lidí po redakcích, bomby na stadionech, najíždění náklaďákama do cyklistů a lidí na vánošních trzích, a tam kde miliony muslimů nemaj se tohle neděje? Rozměj tomu že v tom Češi vidí jakoustakous souvislost? 🙂

A mají rádi český humor? Můžeš jim tam přeložit takové typicky české vtipy aktuální doby, a pak mi říct jak se jim líbily? Tady ti dám 2 k dobru, co jsem v poslední době slyšel:

Berlínská základní škola, 1. září 2027, učitel kontroluje přítomnost žáků:
„Mustafa El Ekh Zeri.“
„Zde.“
„Achmed El Cabul.“
„Zde.“
Kadir Sel Ohlmi.„
"Zde.“
„Mohammed End Ahrha.“
„Zde.“
„Mi Cha L´ma Yer.“
Ticho…
„Mi Cha L´ma Yer.“
Nikdo se nehlásí…
„Ješte jednou – Mi Cha L´ma Yer!“
V zadní lavici vstane chlapeček:

„To bych mohl bejt asi já, ale čte se to Michal Majer.“

Kdo má nejlepší zemědělství?

Německo, jedna kráva dokáže rozorat celou Evropu.

gagaga

tak nekdy mail pres an..tady uz je to na me dlouhy :P

bolak

Tak na to hlavně nezapomeň 🙂

A už si pořiď vlastního mejla..nebo to piš na blog 🙂

Mrkni na oficiální video > https://www.fa­cebook.com/kan­celarblanik/vi­deos/201451901­5482933/ hlavně ten konec, ten je nejlepší 🙂

gagaga

SodomaKomora!

orestez

Když do toho terorhrnku naliji horkou tekutinu, bude při pohybu vytékat přes tu posuvnou krytku. Termohrnek se tedy musí držet vždy přesně svisle nebo vložit do jiné nádoby.

ivzez

Nesouhlasím s názory uživatelů Altair-AC a Emefej.

O zajímavosti otázek nemusí rozhodovat počet odpovědí.
O kvalitě otázky vypovídá i její formulace.
Je- li dobře formulována, může stačit i jen jedna odpověď.