Tyna97

Samsung Galaxy SIII mini nebo HTC Desire X?

Už potřetí podobná otázka. Jsem si vědoma toho, že SGSIII mini nemá nic společného s SGSIII, kromě jména. O tom jsem přečetla mnoho diskusí. Pokud vynechám cenu, je to dobrý telefon? Vím že má matici Pentile, ale to není zas tak veliký problém ne? Chybějící čidlo na regulaci jasu mi moc nevadí, protože v horní liště se dá rychle nastavit. Diodka na zmeškané hovory mi taky nebude moc chybět. Četla jsem, že je zastoupena opakovaným vyzváněním. A pak ještě ten HTC Desire X. Má menší RAM a nemá přední kamerku. Ještě k tomu prý šumí. Mobil mi vydrží dlouho, nejsem zvyklá kupovat si každý rok nový mobil. Je mi šestnáct, mobil využiji na hry, volání, SMS, internet, hudba. Máte někdo zkušenosti? Prosila bych odpovědi od lidí, co je mají/měli, nebo měli možnost je blíže „poznat“. Děkuji :))
Doplňuji:
o vzhled mi moc nejde… je to subjekivní záležotist a mě se líbí oba. Prošla jsem všechny diskuse a články o nich, teď bych potřebovala rady a upozornění od někoho, kdo má aspon s jedním z nich zkušenosti.

Nejlepší odpověď
Bedy

Já pracuji v servisu, takže zkušenosti mám. Nemusíš mít obavy.
Nu podívej se oba mobily určitě špatné nejsou, naopak patří mezi dobrý mobily, ale za tu cenu, co se tihla dva prodávají, seženeš i lepší.

Z tohodle duelu mi vychází líp Samsung Galaxy SIII Mini, protože má víc paměti RAM (Android je náročnější systém, tak potřebuje výkonnější hardware) a větší vnitřní paměť, i ta přední kamerka se může hodit.

HTC Desire X má zas větší výdrž baterky. S tím šuměním – osobně jsem ten mobil v ruce měl, nepřijde mi, že by šuměl.

Hele pokud chceš mobil, který ti nějakou dobu vydrží, tak si Samsungy nekupuj – obecně – kvalita nic moc. HTC je na tom s kvalitou trochu lépe.
Osobně bych řekl, že s kvalitou na tom je ale nejlíp Nokia.

Mohl bych ti doporučit mobil Nokia Lumia 620 – výkonostně je na tom skoro stejně jako HTC Desire X, ale v reálu ten mobil je rychlejší – má úspornější operační systém Windows Phone 8 – mimochodem pro WP8 ani nejsou viry, takže si nebudeš muset mobil brzdit antivirem.
Co se týká her a aplikací, tak ve Windows Marketplace najdeš řadu her, samozřejmě i zadarmo.
Na internet bude mobil taky lepší, protože si tam můžeš nainstalovat Nokia Xpress Browser – je to taková lepší Opera Mini. Dokáže ušetřit ještě víc dat, takže pokud budeš mít internet od operátora, jen tak hnedka si nevyčerpáš limit FUP.
Výhodou je i vestavěný Internet Explorer 10, který stránky zobrazuje rychleji, než výchozí prohlížeč v Androidu.

Mobil má dobrou porpojenost i s Facebookem – synchronizaci nabízí hned v základu, vyfocenou fotku jedním kliknutím nahraješ na Facebook, nemusíš si do mobilu instalovat desítky aplikací jako Instagram pro Android, apod. – vše je v základu.

Jako velkou výhodu bych viděl i to, že displej je krásně čitelný na Slunci – to třeba u toho HTC a Samsungu tak čitelný není.
Nokia Lumia 620 má i přední kamerku, což určitě oceníš.
A možná, že časem využiješ i GPS navigaci. Nokia ji jako jediná nabízí úplně zdarma – nemusíš se připojovat na internet.

Snad jako nevýhodu bych viděl jen menší výdrž baterky,

Myslím si, že ta Nokia Lumia 620 nabízí to, co ti dva dohromady. Jen ta RAMka tam je menší, ale zase mobil je ve finále stejně rychlý, ne-li rychlejší. Windows Phone je dost úsporný systém.

Nebo bych ti mohl doporučit HTC Windows Phone 8S – ten je docela dost oblíbený u lidí, co tak pozoruji, vlastně nabízí to, co ta Lumia 620, jen je to pod jinou značkou, má to o malinko horší foťák a nemá to tu offline GPS navigaci (je nutné být připojen na internet). A v základu má jen 4GB vnitřní paměti (Lumia 620 jich má 8).

Takže já bych to viděl buď na Nokii Lumii 620 nebo HTC Windows Phone 8S. Zkus se na ty mobily juknout a uvidíš 🙂

Další odpovědi
befelemepess

Já si myslím že je lepší Htc DESIRE X .. :)) V podstatě je mnohem lepší, hezčí a má lepší výkon :)
Můžete se podívat na odkazu který je tady : http://mobilni-telefony.heureka.cz
Můžete posoudit sama :))