Avatar uživatele
Pokročilý

Jak správně nabíjet mobil?

Tatínek mi stále říká, jak si ten mobil ničím, že ho mám nechat až "chcípne" a pak nabíjet.
No a kamarádka zase tvrdí, že to chce co nejčastěji. Že se tím prodlužuje životnost baterie.
Tak já nevím. Mám teď novou Xperii a chci aby mi vydržela. Poradíte, prosím?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Stříbrný

záleží na druhu baterie, teď se již u mobilů snad nesetkáš s jinou, než lion. Tady tyto se nesmí naprosto vybíjet, dokonce se ani nesmí dělat "zatavovací procesy"-nová baterka, jak se vždy měla úplně vybít a nabít ta takto párkrát zopakovat, to je špatně. Měla by se nechát vybít tak do 50% a potom dát nabíjet. Tatínek je zvyklí ještě na staré baterky, při nich by to byl správný postup :) také mě táta k tomuto verboval, díky tomu mi asi baterka po půl roce odešla :))

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

Já mám Samsung Galaxy S3 Mini a když jsem se bavil s pánem o baterii tak pán mi řekl že tento telefon si můžu nabíjet jak chci a kdy chci jelikož mobil obsahuje procesor pro řízení stavu baterie, tzn. že baterie se nabije ale po nabití jíž se nepřebijí - neničí, což starší telefony neobsahují.


Avatar uživatele
Pokročilý

Když ho máš nový, tak se říká, že ze začátku ho máš nechat úplně vybít do mrtva, a to pak udělat ještě parkrát za sebou.. a pak asi normálně, jak jsi byl zvyklý se starým :-)
Doplňuji:
aha, tak to jsem nevěděla, že u nových to teď je přesně naopak.. já jsme zvyklá na staré :-)


Avatar uživatele
Zlatý

Hm. Tak i starší mobily měly procesor, který mimo jiné kontroloval stav nabití AKU. Při nabití vypnul nabíjení a při vybíjení včas vypnul mobil aby nedošlo k vybití pod únosnou úroveň ( dělají to i fotoaparáty). Když mobil vypne neznamená to že je AKU zcela vybitý !!!

Od doby kdy se začaly používat NiMh AKU ( a to již drahná doba) se může začít nabíjet v jakékoliv fázi vybití AKU. Tyto AKU již neoplývají paměťovým efektem. O to více to platí pro moderní Lion či Lipol AKU !!
Nepleťte si paměťový efekt s formováním AKU. Paměťový efekt již nyní používané AKU nemají, ale všechny se po uvedení do provozu formují. To jest plné kapacity dosahují až po několikerém vybíjení a nabíjení. Je jedno z jakého stavu se nabíjejí, jenom to formování trvá delší nebo kratší dobu.

Pokud budeš nabíjet tvůj mobil tím co předepisuje výrobce , nemá stav ze kterého se nabíjí vliv na životnost AKU. Životnost je dána kvalitou výroby !!!
Doplňuji:


Bernie
No comment !!!!!!


Avatar uživatele
Registrovaný

Naprostou pravdu má HUXA, nové Li-on se nesmí vybít zcela, může dojít až ke zničení! Je pravda, že telefon by to měl částečně omezit, ale......
Pravdu má i Mosoj, až na foto, to je něco jiného. Tam jde o marketingový tah a zamezení používání levnějších baterií, nebo aku.
VelkejDidi je mimo mísu a I564 odpovídá na něco jiného.
Shrnuto a podtrženo: Nabíjej, jak se dostaneš k nabíječce :-)))

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Stříbrný

huxa

tazateli, dosti mě zaráží, že palečkuješ obě odpovědi, přestože jsou rozporuplné a jeden z nás neodpověděl správně na otázku, takže si nezaslouží paleček :)

 

Zajímavé otázky v kategorii Elektronika

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Elektronika

Zlatý mosoj 924
Zlatý Bedy 675
Zlatý gecco 476
Zlatý Hlada 418
Zlatý www 412
Zlatý ge0rge 304
Zlatý beer 298
Zlatý Michal Kole 292
Zlatý led 277
Zlatý Lamalam 261

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.