Duvemblejt

Pyrotechnika na silvestra

Chci se zeptat v kolik hodin se může pouštět pyrotechnika (petardy , ohňostroje apod..) Díky..

Nejlepší odpověď
Berušinka

Té otázce nerozumím.
U nás na sídlišti parchanti bouchají poslední dobou pořád. Nevím, jestli to nějaká vyhláška upravuje.

Další odpovědi
mosoj

Hlavně jestli je Ti 18 let a pro třídu III 21 let.
U nás používání zábavní pyrotechniky neni regulováno. Některá města mají svoji interní vyhlášku. Platnost těchto vyhlášek je sporná, ale hádej se s OÚ (MÚ).
Obecně se pyrotechnika bez povolení OÚ(MÚ)
může používat do!! 22.00 ( potom je to rušení nočního klidu). Na Silvestra se to ale toleruje nebo je to zakotvené v těch místních vyhláškách.
Také je ještě ve hře pozemek na kterém tuto produkci uskutečňuješ !

fcoop: rád bych takový zákon viděl.
Stále platí vyhláška ČBÚ č. 174 /1992 a paragraf 8. Kde se řeší také mimo jiné, kde je zakázáno pyrotechnické předměty používat. Mimochodem je to blízkost kostelů, nemocnic, dětských zařízení, domovů důchodců, škol, ozdravoven a při sportovních akcích.

I když se připravuje nová.

fcoop

Podle zákona je používání pyrotechniky povoleno od 23:59 do 00:15.Víc ani ťuk.
Vtip.
Tento Silvestr je tvůj první?

venkovan

Je to dané obecní vyhláškou keré se také říká protihluková vyhláška. Každá obec to má jinak. vedle petard se tam řeší i zahradní a stavební stroje apod.
Ve své podstatě – petardy a ohňostroje jsou v mnohých obcí celoročně zakázané s výjimkou několika desítek minut okolo 24 hodiny 31.12. každého roku pltnosti vyhlášky.
Že to bouchá celý rok je jiná otázka.

Adéla Joon

Boože, to zaleží na tobě ne?

MILAN1961

tady u nás se střílí už od listopadu,ale dnes od rána to nabralo na síle a kde je teprve půlnoc

jendahun

Je zajímavé,že čím větší primitiv a blb,tím víc petard a rachotu kolem sebe musí nadělat.Výjimku tvoří děti.

koreg

Doporučuji se mrknout na stránku https://www.e­kopyro.cz. nakupuji tu každý rok a jsem pokaždé nad míru spokojen. Jinak já střílím jen na Silvestra a to od půlnoci…