Avatar uživatele
Pella

Jaký je Váš názor na ohňostroje?

Jaký je váš názor na pyrotechniku? Měla by se zakázat, nebo je její používání v pořádku?
Odpověď můžete rozepsat v diskuzi.

Hlasujte v anketě
Zajímavá 0 před 1579 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Malvína

Není v pořádku

Já vím… vždycky ohňostroje byly, patří to k tomu a bla bla… Jenže čím jsem starší, tím mi to přijde víc a víc zbytečné. Vůči zvířatům bezohledné. Ale třeba bych to tak ani nebrala, kdyby se nestřílelo už od půlky prosince až do konce ledna. S tím mě ti lidi fakt s*rou.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zjentek

Není v pořádku

Střílet petardy večer, kdy drtivá většina fauny spí, mně moc v pořádku nepřijde.

Ohňostroje bych přímo nerušil, naopak bych jejich provoz rozumně reguloval a to na polední hodinu každý den mimo víkendy, ovšem pouze v letních měsících a za krásného počasí. Př: Za předpokladu zatažené oblohy v úterní poledne 4.srpna by používání pyrotechniky bylo pro tento den zvláštní vyhláškou zakázáno už v předcházející ponďelí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jáára

Není v pořádku

Jsem zaujatej.
Ať to je na profesionálech.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ametyst

V pořádku

Je to skvělé, pokud se ovšem pyrotechnika využije na Silvestra a jako oslava Nového roku. Je bezohledné k lidem i zvířatům, když musíte poslouchat výbuchy týden před koncem roku a denodenně.

Upravil/a: Ametyst

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rokio

Není v pořádku

Na na silvestra, na Nový rok a na Vánoce stejně jako na pár dalších významných svátků ohňostroj být může, ale stačí, když bude trvat jen pár hodin v dané dny a měl by být v místě, kde nejsou zvířata.

Každopádně bych ohňostroje nějak reguloval, ale úplně bych je nezakazoval.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kepler

V pořádku

Rád se na ně dívám, ale současně je mi líto třeba psů, které to bouchání strašně stresuje. Řešili jsme to podáním nějakého oblbováku. Jsem pro nějakou tu regulaci, např. ve Valmezu jsou prý půlnoční novoroční ohňostroje zrušeny.

Upravil/a: Kepler

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lotr2008

Není v pořádku

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Není v pořádku

Pokud je to kultivovaný ohňostroj, tak je to OK. Ale různé opilecké akce, spojené s použitím nebezpečné pyrotechniky, to v pořádku není.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iceT

V pořádku

Ani tak, ani tak. Jak píšou jiní, s tréninkem na Silvestra se začíná v předstihu i několik dní, končí zřejmě tehdy, když si opozdilci uvědomí, že už je skoro konec ledna. Osobně mi ani nějak extra nevadí, ale jsou lidi a jsou blázni, co to hážou z balkónu. Není slyšet vlastního slova ani za zavřenými okny a to je už moc. Měla by být vyhrazená místa, kde se bude bouchat a taky by si to po sobě lidi mohli taky uklidit. Mám dojem, že půlnoční ohňostroje už leckde nejsou o půlnoci, ale mnohem dříve.
Jo a taky mi ta sranda přijde drahá, jako 1000 peněz za několik vteřin hezoučkých světýlek mi přijde neadekvátní.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Není v pořádku

Jsem proti ohňostrojům a zábavné pyrotechnice. Ale OK, když to musí být a někdo to připraví profesionálně jako zábavu pro celou obec jednou za rok, snesu to. Ale to šílenství co začíná už někdy začátkem prosince a skončí možná někdy v lednu, kdy se lidé předhání kdo toho odpálí víc, obchody to prodávají laikům po metrácích… Dyť to všechno musíme přetrpět, dýchat ty smrady, plašíme přírodu, psy, děti,…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

V pořádku

Nepleťte si ohňostroje s obvyklou nekázní a sobectvím lideí.
Člen asociace.
https://www.ac­pf.cz/stranky/ces­tina/uvod.php

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Pella

Vaši odpověď můžete rozepsat zde :)

před 1579 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek