Avatar uživatele
Marunka2

Prosím o nápad co dát mámě k 50. narozeninám?

Máme s ní v tomto ohledu problém, nerada cestuje, nerada jezdí kamkoli k vodě (odmítla i termální lázně), nerada lyžuje, nesportuje, nehraje na žádný hudební nástroj…
Ráda čte, ale knížky dostává pořád. Většinu času tráví na poli, ale nepřipadá mi vhodné jí dávat dárky „na práci“.
Chtěla bych k padesátinám nachystat nějaké překvapení, něco originálního, ale nějak mne nic moc nenapadá.
Jaké dárky byste dali vy? Nebo jaké dárky dostali vaši příbuzní k takovému výročí?
Předem děkuji za užitečné tipy

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? Honzucha, chudst, barnajka, dědapetr před 4572 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Huhu.koktejl

Jako dárek k 50. narozeninám bych volila fotoknihu celé rodinky tzv. „tak jde čas“ . Připoj fotky všech členů rodiny – Od narození až po současnost. Každá máma toto ocení, věř mi :)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dědapetr

Masáž nebo kadeřníka nabo vyzážistu pozvat k ní domů a nebo kuchařskou pohotovost aby uvařili něco vyjimečného a nezvyklého.Dárový koš a nebo exotickou kytku.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
barnajka

Nejsou naše mámy náhodou dvojčata? Je to skoro úplně jako bych tu otázku psala já… :)
U nás v rodině (myslím širší rodině) se na nějakou originalitu při výběru dárků nehraje, vždycky se dá kytka, upeče dort, koupí nějaká praktičnost do domácnosti…a já trpím jako pes, protože mám ráda, když si lidi dají s výběrem dárku práci – ono to vymýšlení CO koupit, je pak už malým dárkem samo o sobě, dáváte tomu člověku najevo, že vám za ten čas a námahu stojí. :)
Letos už to asi nestihnu, ale příští rok bych mé mamce taky chtěla nechat udělat už zmiňovanou fotoknihu – pořádnou, velkou, kde nás bude mít všechny a ve všech důležitých životních momentech. A k tomu jí chci napsat dloooooouhatánský dopis jako vyznání – možná z toho nechám někdě v tiskárně udělat malou knížečku, uvidíme :) Chci tam zavzpomínat na dětství, popsat svůj život jaký díky ní byl, jaký je..a možná se zamyslet, jaký by byl, kdybych neměla to štěstí a neměla takovou hodnou a obětavou maminku :)) Myslím si, že toto je pro miuljící mámu opravdu ten nejhezčí a nejlepší narozeninový dárek, a zvlášť k takovým kulatinám. My ženský máme totiž někdy sklony hloupě a zbytečně bilancovat – a pokud je vaše maminka sprominutím trdlo jako ta moje, oslava její padesátky se neobejde bez řečí typu: „Teď už to všechno půjde jenom k horšímu…k čemu já tu vlastně ještě jsem..vždyť už mě nic hezkýho nečeká…“ 🙂 Tím dopisem snad pochopí, že její život nebyl marný, není marný a ani marný nebude – protože když už nic jinačího, jsme tu pořád ještě aspoň my a my ji co?! My ji máme rádi!!! 😉

Napadl mě ještě jeden tip – psala jste, že maminka tráví hodně času na poli. To proto, že musí, nebo že ji to baví?! Má vlastní zahradu? Jestli má, kupte jí nějaký mladý stromeček, jakýkoliv – společně ho pak zasaďte, sledujte jak roste, můžete se u něj scházet, dávat si „babský sedánky“ u kafíčka, slavit důležité události… Bude to něco jako nový člen rodiny, třeba i jméno mu můžete dát :) Bude s vámi vyrůstat, prožívat každodenní radosti i starosti, stárnout… Takový tichý svědek vašich osudů :)
Když mluvím o těch stromech – vzpomněla jsem si, že jsem kdysi na netu narazila na obchůdek s bonsajemi. To by taky mohl být tip, co myslíte? Dám vám odkaz a můžete se podívat. Pamatuju si, že ty bonsajky se tam dají pořídit už kolem 2–3 stovek, ale jsou samozřejmě i o dost dražší. Firma tam má mail i telefon, jsou ochotní vám pomoct s výběrem i radami, pokud si nebudete umět vybrat sama.

Takže ten web je: www.bonsai-shop.cz.
Mají tam i odkaz na obchůdek s kaktusy a mini citrusovníky, ty taky vypadají roztomile :)

http://www.citrus-shop.cz/
http://www.kaktusy-shop.cz/

Tak hlavně ať vyberete ten pravý dárek k narozeninám a mamince vyřiďte, že odpovedi.cz přejí vše nejlepší 😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
chudst

Originalni napad je take pojmenoat po ni hvezdu :) http://www.nej­lepsiceny.cz/da­rek/pojmenujte-si-hvezdu.html

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
SajmonModer

Seskok s padákem z letadla :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tom004

I když knihy dostává,stejně bych nějakou koupil,protože knihu a hlavně květinu,žádná žena neodmítne, dobrou večeři. Je dost problém poradit na „dálku“,když dotyčného neznáte..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arygnoc

třeba řidičský průkaz (kurz a testy), návštevu v kozmetickem salónu (exkluzívní), pozvat na oslavu nějakou ní oblíbenou osobnost (pokud sa Vám to povede), prostě něco mimořádného a nového.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
martinacek

já mojí mamce dala loni k 50tinám poukaz na masáž. Protože vím, že by si na ně nikdy nedošla sama od sebe a přesto o ně stála potají… a taťkovi před 4mi lety tandemový let padákem, ale ne z letadla, ale rozeběhem z Ještědu. Myslím, že to splnilo ten samý účel jako z letadla.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lola

Já jsem své mamince koupila řetízek z bílého zlata. Vešla jsem se do 2.500kč. a udělala jsem jí tím velkou radost! Hodí se ke všemu,je originální a notřelý.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

50 Eur . ( at je pripravena na budoucnost ) ..... nebo nejake relaxacni masaze pobliz maminky bydliste … ? -iv-

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pokazdejinak

tedy… tady už bylo napsáno snad všechno, ale přece mě ještě něco napadlo – naše babi pořád říká „já už nic nechci“ – tak mě napadlo jedno takové hezké nic a to profesionální ohňostroj. bohužel nemám žádné kontakty, ale kdysi jsem někde četla, že slušný menší se dá pořídit už od cca 5000,– Kč

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
alili

uvařte, upečte…nebo si pozvěte kuchařskou pohotovost a udělejte si společnou rodinou pohodu…kdy ona nemusí vařit a přitom je doma ze všema, které má ráda…pač mi připadá jako ten typ, kterému by se to mohlo líbit…takže šup vymyslet nějaké zajímavé menu a pak si promítnout staré diáky, z dob dávno minulých…u pěkné hudby a dobrého vínečka…

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Jakub Tlapal

Já jsem nechal výběr dárku pro mámu na manželce 😁 . Ona tomu rozumí víc než já. Já bych ji vybral maximálně tak kytku a čokoládu 😁 . Ona jí vybrala náušnice a řetízek a měla z nich rozhodně větší radost než z té kytky, kterou jsem nakonec vybral já 😁 .

Avatar uživatele
Jirkak1

Něco je potřeba vymyslet
https://colab­.research.goo­gle.com/drive/1yL­v9iQ2CPnAY1hCIx­wHv-Npwe3dxowge#scro­llTo=MjaGY4dX2x8m

Avatar uživatele
Vercule

Co jí udělat dárkový koš, kde bude třeba dobrá káva pokud ji pije, hrníček a věci co má prostě ráda :)

Avatar uživatele
JarkaHor

To je hezký nápad! Super věci se dají pořídit na nekupto.cz :). Taky už jsem u nich nakupovala a mají fakt hezké hrníčky, skleničky a dárkové sady.

Avatar uživatele
Kajolka

Ahoj, no já bych to viděla na nějaký upomínkový předmět nebo třeba zájezd, zážitek. Určitě kytku a třeba k tomu nějakou drobnost. Hezké drobnosti mají na dárkoviny.

Avatar uživatele
PetaKo

Nechal bych jí poslat nějakou hezkou květinu. S kým jsem velmi spokojený, tak je toto online květinářství www.florea.cz

Avatar uživatele
KratochKarel

Asi bych koupil kytici růží a k tomu nějak šperk :)

Avatar uživatele
MarkettB

Ahoj, těžko radit v tomhle případě, ale mám to podobné, každopádně poradím aspoň něco co neodmítne snad žádná z nás a to je nějaka krasná kytice :) podívej se na stránky www.florea.cz a uvidíš, mají krasné míchané květiny nebo třeba květinové krabičky by pro tuto příležitost nebyly úplně od věci. :)

Avatar uživatele
KvidoD

Já jsem to teda kupoval manželce, a ta byla nadšená, ale myslím, že to je vhodné pro každou ženu. Vybral jsem zážitek – tvorbu vlastního parfému, našel jsem to tady: https://www.jak­tovybrat.cz/in­spirace-na-darek-k-50-narozeninam-pro-muze-i-zeny/ Kdyby se nelíbilo, je tam pár dalších tipů, myslím, že by se hodilo vaší mámě, když píšete, co všechno nemusí :)

před 1037 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Krbec

Ahoj, zkus si přečíst tento článek: https://gifiter­.cz/blog/darek-pro-maminku
Je tam pár zajímavých rad.

před 1746 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Lukin12

Co takhle hodinky pánské automatické mrkni na https://www.ti­megent.cz/

před 2069 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
girl7

Co třeba dárek do krejčovství? Že by si nechala něco ušít? To by potěšilo třeba mě 🙂

před 2086 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Lizaa

ani nevím, že krejčovství nabízejí dárkové poukazy? Máš na mysli nějaké konrkténí?

před 2076 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
girl7

Třeba toto? http://www.stu­diospringer.cz/dar­kove-poukazy

S tímto krejčovstvím mám osobní zkušenost. A to skvělou. Jsou špička.

před 2068 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Lizaa

Aha, super, skvělé, to se mi taky bude hodit :)
Tak díky a měj se !

před 2065 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
girl7

Není zač, ráda pomůžu :)
Díky, taky se měj, čau čau

před 2053 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Chinchilla

Usporadal bych domaci zabijacku s navazujici zranici … pozval bych mamciny kamarady a pribuzne s kteryma se rada vidi 🙂.
Nejlepe ve vlastni produkci ,aby s tim mamka nemela starosti a idealne
jako prekvapeni, aby netusila co se chysta. S tou zabijackou by to byl asi problem to ututlat … mozna to udelat driv a dovez uz jen produkty na slavnost.

před 2128 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
poter

Musím se trochu usmát-taky mně za pár měsíců čekají padesátiny(ale stále jsem nevylezla z puberty,takže mi připadá vtipné-jak někdo zde píše-naše babi:-)-ale je to bohužel tak:-)Za seskok padákem bych tedy asi někomu utrhla hlavu,ale jsme doma předem domluvení.moji rodiče mi pořídí nový notebook a manžel mi doufám zaplatí vytouženou operaci očí:-))Od starší dcery bych uvítala nějaké dobrotky-jako třeba dobré víno a sýry-on určitě ví,dělá mi tím radost ke každým narozeninám a ví,že tímhle vedle nešlápne.Rozhodně by mi také udělala radost dobrá kniha,květiny,ně­jaký zajímavý náramek.Vzhledem ke stáří dotazu je to už asi vyřešené,ale třeba se to někomu bude hodit i později:-)

před 2149 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
pavla233

mrkni tady na dokonalý dárek pro ženy http://www.cis­tamedicina.cz/zdra­vi/eunike-pro-zeny/

před 3992 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek