Jack 12323

Je tento člověk lakomý?

Otec mého známého má plat kolem 100 tis. Hrubeho, ma manželku která bere 35 tis. Hrubého, manželce a známému nic nekoupí a nepujci z jeho peněz, je to lakota nebo je to normání?

Nejlepší odpověď
Edison

Není to lakota, proč by měl půjčovat z JEHO peněz? Když, tak leda ze SVÝCH, ne?

Další odpovědi
ivzez

Nákupy → záleží na tom, na čem se manželé dohodli.

Nepůjčovat peníze je rozumné. Poměrně často člověk
až příliš pozdě zjistí, že dlužník nemíní peníze vrátit.
Pokud nikomu nepůjčuje, nepřijde o peníze a/kamarády.

Dochy

Těžko říct. Je na nich jak v manželství si to nastaví. 35 čistého by mělo s přehledem stačit na běžný život, většina lidí musí vystačit s polovinou. Očekával bych, že on se bude starat o větší investice do bytu, automobilu apod… Ale jak už jsem napsal, nemáme právo se jim do toho montovat.

A že nedá nic synovi? On si sám nevysačí? Je nezletilý? Osobně bych po rodičích nic nežádal s vyjímkou např. půjčky v některých náročnějších situacích.

hapiky

Moc málo informací na nějakej soud.
V případě nulových závazků, a prostopášných členů rodiny, pyšnící se titulem bezedná studna snad normální. Jinak by to mohl být tzv.svěrák.

elkon

Za prvé je to pitomec, pokud někomu vykládá o svých financích a za druhé není povinen nikomu strkat své peníze.

FlAsh_7

Záleží, co je v pozadí celé události.