Ell.

Co jsme všichni dělali jako děti?

Krásný den,

potřebuji radu. Jako příspěvek na FB pro naši školku připravuji seznam věcí, které jsme všichni dělali jako děti.

Příklad: stavění bunkru, pouštění lodiček, lezení po stromech, pletení věnce z květin…

Napadá Vás něco dalšího? Děkuji

Nejlepší odpověď
marci1

Skákaly jsme panáka, pouštěly draky, skákaly přes švihadlo, běhaly o závod, hrály kuličky, stavěly hrady z písku … bylo toho moc. 🙂

Další odpovědi
Arne1

četli knihy

Anikitos

Hráli jsme cukr, káva, limonáda, čaj, rum, bum (štronzo).
Schovka; zloděj a policista (někteří si hráli na indiány, náčelníky a vojáky).
Sbírání a krmení hmyzu (kobylek).
Střilečky, prestrelky s plastovymi zbraněmi.

To bylo aktivní venkovní hry. Domácí či stolové např: karty, kostky, domino, pexeso, kris kros, člověče nezlob se, dostihy a sázky. Pak různé hry s pomocí papíru (třeba origami, vyšetřování různých tvarů z předložených papírů např sněhové vločky, atd). Anebo hra Kdo, s kým, jde, kdy, co a proč. Slovní fotbal.
Vymýšlení si příběhů, nebo jen dobrý pokec o čemkoli.

Sběr kaštanů aj. lesních plodin (jen tak pro zábavu).
Poflakovani se. :)

Kepler

Hra na schovávanou, vybíjená, skládání a pouštění papírových vlaštovek, člověče nezlob se, pexeso. Zimní radovánky snad nemusím jmenovat. Existuje spousta her pro předškolní děti: https://www.hras­.cz/spolecenske-hry/detske-hry/

paul1

Jako děti jsme hodně spolu, někdy i s rodiči hrávali na dece položené na stole blechy Byly v takové dřevěné kulaté krabičce. Nějak už z obchodů vymizely. Později, jako puberťáci jsme na Letné po večerech hrávali „na rohana“. Někde u vchodu jsme zazvonili, utekli a schovali se za rohem. Teď to dělají pošťáci při doručování balíků (nechávají ale lísteček, že nás nezastihli doma).
Taky jsme chodili na třešně, blízko Chomutova byly krásné sady „srdcovek“, na Kamencové jezero atd. Jo když nás nachytal jednou na třešních hlídač, tak kamarád V. zrovna dělal nedaleko velkou potřebu, pohotově chytil svůj „výrobek“ do ruky a hrozil hlídači, že to na něj hodí. Tak ten nám dal rychle pokoj a zmizel

mosoj

  • Hráli jsme si po celé vsi na vojáky (podobné jako schovávačka).
  • S míčem jsme hráli " polívka se vaří maso na talíři, přijde na to sežere to …..
  • Celou zimu jsme lyžovali, sáňkovali, nebo hráli hokej na rybníku.
  • V létě jsme se chodili koupat pět kilometrů přes pole a louky do malé říčky a zase zpět.
  • Z neobdělávané louky jsme si udělali hřiště a hráli kopanou atd.
  • O prázdninách jsme celá parta chodili na průzkumné výpravy do blízkého i vzdáleného okolí.
  • Hráli jsme na babu a honili holky aby jsme si mohli sáhnout. Holkám to nevadilo!!!
  • vše, co zde píší ostatní. Ti co měli doma hospodářství ještě stihli pomáhat rodičům na poli a pást hospodářský dobytek. Ostatní se účastnili taktéž a různě se při tom blblo.

Kelt

Dělali jsme věci, za které nás rodiče nebo učitelé trestali a kárali. Někteří chodili za školu, nebo kouřili, chodili tam, kam neměli, zvonili na cizí zvonky a dělali si legraci z cizích lidí. Samozřejmě že se to nedá zevšeobecňovat. Pokud v blízkosti nebyly lesy, nemohli všichni chodit do lesa, někdo chodil k vodě. Takže záleží na typu krajiny a okolí, dále na průmyslové výrobě a podle toho na obyvatelích a pod.
Někdo házel kameny, jiný vyráběl bomby a podobně. Taky záleží na tom, kdy proběhlo vaše dětství a kdy moje, kdo byli vaši hrdinové a kdo moji.

elkon

Jízda na kolech v různém terénu, v zimě sáňky, nebo boby, vyrobené z prken a na nich přibité staré brusle. Jezdilo to jako ďas, hlavně když byl ledovatý kopec.

Edison

Cokoli, co nás napadlo. Takže k již napsanému jsme drandili „ložiskáče“. Kárka z prkýnka a ložisek natlučených na hranoly. Na kopcovitých nových asfaltkách supr vozítko. Rodičové to nesnášeli, dělalo to děsnej kravál a měli z toho šedivý hlavy – bylo to dost nebezpečné (nebrzdilo to a na křižovatkách setkání s jinými vozidly, většinou motorovými, bylo vcelku očekávatelné. Nám to bylo pochopitelně naprosto ukradený.

JájsemRaibek

Zvonili (popř. jako děti zvonily) na sídlišti večer na zvonky :)
Ale třeba jako Pionýři jsme třeba pomáhaly starším lidem třeba s nákupem atd.

Brblal

Vše co mě napadlo je tu už napsané, dále jsme na chatě hrály karty např. prší atd, Člověče nezlob se, dále pexeso (měl jsem jich asi 15 různých), později jsem skládal Rubikovu kostku a uměl jsem to (ty tahy – měl jsem knihu kde to bylo popsáno myslím „Logika v kostce“ ještě ji tady někde mám), také jsem hrál na chatě domino…
Jinak chatu máme na samotě (Křivoklátsko), nemáme tam proud, takže se opalujeme a koupeme v řece Berounce, hry se hrají když je horší počasí…