Anikitos

Je nenávist silnější než láska?

Na wikipedii se píše: „Nenávist je silnější než láska, neboť láska je závislá, vztahuje se k něčemu, kdežto nenávist procházející fází bolesti nic nedrží a na ničem jí nezáleží.“

Jak blízko má láska k nenávistí, jak velká je hranice mezi nimi?

Nejlepší odpověď
marci1

Jak praví klasik: 🙂
„Předposlední fází lásky je nenávist. Pak následuje už jen nová láska.“
François-René de Chateaubriand

Další odpovědi
hapiky

Láska hory přenáší. Nenávist je jak oheň, musí být pod kontrolou,. Pokud nenávist nepřeroste do obludných rozměrů tak:Láska vítězí nad lží a nenávistí.

Kepler

Hranice mezi láskou a nenávistí může být opravdu tenká, stačí zrada partnera a je to. Jinak s tetkou Wiki souhlasím.

ivzez

Na Wikipedii se píše leccos a často i správně.
Ovšem tentokrát s Wiki nesouhlasím, silnější je láska.

zjentek

Jak u koho. Kdo neokusil pravou lásku, stěží posoudí míru vlastní nenávisti.

Pozor- neplést lásku s manželstvím! Manželství může být pouhým vzájemným prospěchem a později JEN ZVYKEM!

Karoli_18_79

Podle mě zákeží jak vas ta daná osoba zasáhne.