AnnMary

Prohlášení poplatníka daně – student

Nevím si rady s I. d) soustavně se vzdělavám…ve zdaňovacím období od-do (nevím jaký tam mám napsat datum či rok). Děkuji
Doplňuji:
Potvrzení o studiu mám, ale co tedy vyplnit přesně do toho od – do. 1.1. 2013 – 8.2. 2013?? Přikládám odkaz viz úplně dole (http://www.jdi­pracovat.cz/per­sonalista-radi/31-vseobecne/123-myty-a-pravdy-kolem-ruzoveho-prohlaseni)

Odpovědi
anonym

Soustavně se vzděláváš v roce zdaňovacího období, t.j. v roce 2012, ale přikládáš potvrzení školy o studiu ve školním roce 2012–2013.
Doplňuji:
Tak u údaje „roku“ uvedeš 2012 a od-do bude 1.1. – 31.12. (platí to samozřejmě v případě, že jsi neměla přerušení studia, nebo mezi střední a vysokou školou jsi nepracovala. Stejným způsobem to budeš psát až do doby, než ukončíš studium. Poslední vyplnění odstavce 4, písmene c bude od 1.1. do data závěrečné zkoušky (maturity, promoce apod.)

anonym

No a ještě jsem si všimla, že píšeš o prohlášení na rok 2013, tak to samozřejmě bude o rok výše. Hodně zdaru. Formulářů se nijak neboj za celý život si jich užiješ ažaž.

anonym

Vydrž, jen se mrknu, která kolonka to přesně je. Hned se ozvu.