balet

Poradíte, jak vyplnit „Prohlášení poplatníka daně“?

Nemáte prosím vzor? V práci nám dali, ať si to vyplníme sami, sice dali manuál, ale je v něm několik chyb.
Byla jsem studentka do začátku dubna, mám to tam též doložit? Co napsat do kolonky? 1.1.2016– např. 9.4.2016?
Poté jsem byla na ÚP, kde mi řekli, že se nesmím hlásit, že vše za mě ještě odvádí škola. Poté jsem se hlásila na ÚP, ale s tím, že jsem byla na brigádě, kde jsem si vydělala přes 10000, bylo mi řečeno, že za mě zaplatili sociální a zdravotní jsem si platila za ten měsíc sama. Musím někde tento příjem dokládat? Následně jsem byla zase na ÚP. To mám též dokládat?

Velmi se omlouvám, ale vedení je v tomto ohledu neinformované a naše účetní teď nemá čas to řešit. Vše jsem se dověděla až včera, že to musím mít dnes, bohužel. Nevím, jak si poradit.
Budete-li mít jakékoli info, prosím, poraďte, lidičky zlatý: ).

Odpovědi
ivzez

Vzhledem k Vaší neinformovanosti si Vám netroufnu
nic poradit, nevěřím, že byste vše vyplnila správně.

Zajděte si za mzdovou účetní, je povinna Vám všechno
vysvětlit, případně Vám poradit (pomoci) s vyplněním.
Nenechte se odbýt!!

________

Neexistuje, že „je vedení neinformované“, na informace máte nárok.
Kdybyste byla zaměstnavatele včas písemně požádala o roční
zúčtování daně z příjmu, byl by zaměstnavatel povinen je provést.

K daním potřebujete více informací a mně se
tady do těch malých okének hrozně špatně píše.

Jestli to nechcete řešit přes zaměstnavatele, obraťte
se na FÚ → jděte přímo k referentce, ke které spadáte
(a rovnou jí i řeknětě, jak Vás zaměstnavatel odbyl.)