Tibca1

Jak to je s daněmi a brigádníky?

Chtěl bych se zeptat, kolik činí daně, když si vydělám za měsíc např. 9900 Kč (do 10.000 Kč) jako brigádník.

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Na tuto otázku nelze odpovědět a to pro nedostatek informací. Budete podepisovat prohlášení a uplatňovat slevu? Budete uplatňovat slevu jako student? Máte jiné slevy? Jedná se o dohodu o provedení práce? Brigáda neexistuje a zákoník práce ji nezná.

Další odpovědi
jmhad

Daň je v každém případě 15% z hrubého. Pokud se jedná o jednorázovou „brigádu“ , pak Ti to strhnout hned při výplatě jako srážkovou daň,kterou zpravidla nelze získat zpět. Pokud je více podobných příjmů, je vhodné v daňovém prohlášení zdůraznit, že si podáš za rok sám daňové přiznání a tam se zpravidla vejdeš do předepsané nezdanitelné částky a nebudeš žádnou daň platit.Pokud bylo přesto něco strženo jako záloha /ne srážková/ ,dostaneš to zpět.

ivzez

Daň činí 15 % ze superhrubé mzdy (k hrubé mzdě se přičte sociální a zdravotní pojištění, které za zaměstnance odvádí zaměstnavatel).

Přesnou částku lze určit až po doplnění informací – viz odpověď Raibeka.