Ivetka303

Prohlášení poplatníka k dani

Prosím co se konkrétně píše na prohlášení, když jsem darovala krev? Děkuji
Doplňuji:
Účetní mi bude přiznání dělat, ale musím si to vypsat – vím kam, ale nevím co přesně !! Tzn. např. darování krve, nebo částku? Prosím nepište mi něco ve smyslu :přečtěte si to a to… není to tam

Odpovědi
anonym

Pokud myslíte růžový dvojlist, kam uvádíte, zda si necháte provést zúčtování daně z příjmu ze závislé činnosti mzdovou účtárnou, nebo zda si je chcete podat sama, tak tam neuvádíte nic. Na jednotlivé odběry krve Vám transfúzní stanice vystavila určitě potvrzení. To (ta) předejte mzdové účetní. Pokud si budete daňové přiznání vyhotovovat sama, postupujte podle „Poučení k daňovému přiznání k dani z příjmu“ a patřičná potvrzení neopomeňte uvést do „Příloh“ k daňovému přiznání.

Segi

Pokiaľ myslíte

„PROHLÁŠENÍ
poplatníka daně z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti
a z funkčních požitků“

Len čiastku do kolonky „dary“
(Nezdanitelné části základu daně: Podle § 15 odst. 1 zákona z důvodu poskytnutí daru)

Samozrejme pripojíte potvrdenie od tranzfúznej stanice.