Martuse011

Jak je to s podpisem prohlášení o daních pokud jsem brigádně pracovala na dohodu o provedení práce?

dobrý den, jsem student, podepisovala jsem dohodu o provedení práce a pak nějaký růžový papír o daních … slyšela jsem, že můžu podepsat jen jeden za měsíc, i když jsem ho na minulé brigádě již podepisovala … můžu z toho mít problém?

Odpovědi
Hlada

Ten růžový papír je „Prohlášení poplatníka daně z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti a funkčních požitků“, prostřednictvím kterého zaměstnavatel uplatňuje různé slevy na dani v případě, kdy si nebudeš podávat vlastní přiznání k dani z příjmů. Nejde o měsíc ve smyslu časového intervalu, ale o to, že je možné slevu uplatnit v daném měsíci jen u jednoho zaměstnavatele.