kreygon25

Přiznání k dani z příjmů fyzických osob

Dobrý den.
Mám dotaz ohledně přiznání k dani z příjmů fyzických osob. Bohužel se mi podařilo podepsat tento ,,růžový papír,, u 2 zaměstnavatelů, i když může být za rok podepsán pouze 1, že? Jeden mám podepsaný u firmy X, kde jsem na DPČ a měsíčně mám cca.5500,–; druhý jsem podepsal u firmy Y, kde to byla jednorázová brigáda na DPP a celkem za 5 dní jsem měl 4700,–. Moje otázka zní, jestli mi něco hrozí, popř. jak je cca. velká pokuta.
Děkuji a přeji Pěkný den.

Nejlepší odpověď
Hlada

Daň není progresivní, příjmy jste přiznal, takže stát jste neošidil. Je to administrativní chyba. Bylo by na místě napsat finančnímu úřadu dopis a nechat ho rozhodnout, co máte dělat.