Avatar uživatele
Pokročilý

Přiznání k dani z příjmů fyzických osob

Jak doložím úhrn příjmů od všech zaměstnavatelů, když mám živnost?
Faktury apod.?

Odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Zaměstnavatel vám přece nevystavuje faktury. To je zaměstanecký poměr. Faktury se vystavují firmám, event. živnostníkům.
Dejte vědět, jak to přesně máte.


Avatar uživatele
Zlatý

Jestli tomu rozumím správně, tak máte příjem z podnikání, nikoli ze zaměstnaneckého poměru. V tom případě nemůžete dokládat příjem od zaměstnavatelů. Příjem z podnikání můžete doložit daňovým přiznáním nebo účetní závěrkou.
Doplňuji:
Částky k daňovému přiznání čerpáte z účetní závěrky.


Avatar uživatele

Pokud máte současně živnost i zaměstnanecký poměr v jednom roce, tak od zaměstnavatele při skončení pracovního poměru dostáváte vyúčtování, které potom do daňového přiznání zahrnete do daně ze závislé činnosti. Toto vyúčtování je potom jednou z příloh, kterou k daňovému přiznání přikládáte. (Příjmy dle §6)
Podnikatelskou činnost uvádíte do paragrafu, ze kterého Vám plynou podnikatelské příjmy (7,8,9,10) a přikládáte k němu rovněž příslušnou přílohu.
Pokud jste jenom OSVČ a v zdaňovaném období jste zaměstnán nebyl, příjmy od zaměstnavatelů samozřejmě nemáte a tudíž je ani nedokládáte a nezdaňujete.


Avatar uživatele
Bronzový

Úhrn příjmů od všech zaměstnavatelů, když máte živnost, doložíte úplně stejně, jako kdybyste živnost neměl - potvrzením od zaměstnavatelů o zdanitelných příjmech.
Plus do daňového přiznání uvedete své příjmy a výdaje na živnost, které rozepíšete v příloze 1 daňového přiznání.
Podkladem pro výpočet základu daně z §7 (z podnikání) jsou daňové doklady, které vystavujete (v daňové evidenci příjmové a výdajové pokladní doklady), případně faktury vydané a přijaté a vnitřní účetní doklady, pokud byste vedl účetnictví.
Doplňuji:
Zapomněla jsem jako "daňové doklady" v daňové evidenci zmínit výpisy z účtu, jestli máte účet pro potřeby podnikání. (Mít ho nemusíte, ale když už jo, tak ho zase nemůžete používat jako soukromý.)

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 860
Zlatý mosoj 451
Zlatý ivzez 323
Zlatý gecco 271
Zlatý Hlada 267
Zlatý standa 200
Zlatý led 181
Zlatý hanulka11 179
Zlatý annas 176
Zlatý ReHu 173

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.