Dr. Darko

Proč zimní pneumatiky drží lépe než zimní?

Odpovědi
Kelt

Přečti si, co jsi napsal. Otázka nedává smysl.

Viktorie II.

Asi to bude tím, že jsou zimní.😏

zjentek

Zimní drží lépe v zimě. Letní pak v létě. Naopak je to jen pro odvážné. (;

mosoj

Jo doktore, chce to naučit se po sobě číst.

Dochy

Protože dvojka je lepší než dvojka.

Beno

Nevím v čem jsou lepší pneumatiky zimní než zimní. Zimní lepší v zimě při nižších teplotách. Jsou měkčí, lépe drží na silnici. Neložou tolik na sněhu.
V létě jsou zimní příliš měkké. Mají vyšší valivý odpor, je vyšší spotřeba paliva.

Michálek1245

Asi jsi to chtěl napsat tak, proč zimní pneumatiky drží lépe než letní, že? No, tak jste se upsal. To se prostě stane. Je to hlavně díky tomu, že mají rozdílnou směs. Letní směs je dělaná na vyšší teploty a lepší trakci. Zimní pneumatiky jsou dělaná zase na to, aby lépe fungovaly za deště, v nižších teplotách. Proto se vždycky mění kompletní kola a neměníte třeba jenom jejich část.