Budou mít změny v přednosti v jízdě nějaké následky?

http://www.no­vinky.cz/doma­ci/398387-pozor-na-kruhovych-objezdech-nekde-bude-platit-i-pravidlo-prave-ruky.html

Mám takový pocit, že to někdo navrhl, kdo má autoklempířství.:-)

Nejlepší odpověď
anonym

tak si to představ. pojedu po kruháči a budu čekat, jestli mi tam někdo vjede s předností zprava. pak budu muset zastavit a za mnou další, pak budeme stát všichni a význam kruhového objezdu, který zrychloval průjezd „křižovatkou“, bude pryč.

pro Keplera. jestli to myslíš tak, že už se na něj nedostaneš dneska, tak pak už vůbec, protože bude ucpanej, jelikož sice dostaneš přednost, ale ten před tebou bude dávat přednost dalšímu najíždějícímu na kruháč. každý nevyjíždí hned prvním výjezdem a pak se to ucpe

Další odpovědi
redy

To se divím, že jsem to od ledna přežila. Tahleta otázka měla přijít dřív 🙂
Já si říkala, co se to děje s řidiči…

Alesh

jo, přesně tak, je to pytlovina na entou, nemůžu si pomoct. Mělo by platit pravidlo, že pokud to není označeno jinak, pak automaticky kruhový objezd je hlavní silnice. Z tohohle bude akorát chaos, zvlášť když toto bude jistě okrajová záležitost a o to možná hůř.

JájsemRaibek

Barbánku, myslím, že to bude ku..va problém, protože jak poznat jeden od druhýho. Jasně značkou, ale prostě si nevšimneš a je to-hups.
A druhá věc: Tebe po kruháči totiž nezajímají značky na vjezdech-stejně je vidíš jen zezadu a víš prd co tam je-jasně stopka a trojúhelník dolu poznáš, ale prostě nevidíš, takže nezajímá. A je to v pytli.
A vem si, že pojedeš po silnici, na té jsou tři, čtyři kruháče a každý jiný.
No pěknej chaos.

Kepler

Je to asi trochu složitější a je to dvojsečná zbraň. K čemu mi je kruhový objezd, který by měl zrychlovat průjezd křižovatkou, když se na něj nemůžu dostat, že? Spíše mám obavy, že zpočátku to bude docela chaos, než se nová pravidla vžijí. To může trvat docela dlouho a znamená to tisíce zbytečných nehod.

terry

Viděli jste někdo v ČR posledních několik let kruhák bez značky Dej přednost?
Já tedy ne.

Přijde mi to dělání z komára velblouda.

Cochee, líp bych to nenapsala. Já nemohla najít tu správnou formulaci 🙂

cochee

Já jsem ten článek nečetl, četl jsem jiný. Fór je v tom, že tot pravidlo není nové, platí nepřetržitě pořád, jenže podle právě skončivší právní úpravy doteď legislativně nesměl existovat kruháč, který na vjezdu neměl Dej přednost v jízdě. Kdyby takový ale směl existovat, tak by to bylo stejné: vozidlo jedoucí po kruhu by muselo dát přednost vjíždějícímu vozidlu podle pravidla pravé ruky.

lukas.zmizik

Nechápu tu paranoiu, jak se každý bojí že se mu ucpe kruháč před nosem.
Z důvodu že ještě vloni musel mít podle vyhlášky 30/2000 Sb. každý kruháč „dejku“ nebo „stopku“, tak v tomto čase žádný kruháč s neupravenou předností nenajdeš.

Ale kdybys přece jen našel, tak z §22(5) silničního zákona vyplývá že by na něm platila přednost zprava, jelikož značka C1 (kruhový objezd) je pouze příkazová.

Neudělalo se nic jiného než pouze harmonizace předpisů s Evropským standardem.

Každá nová křižovatka, pokud se navrhuje, zkoumá se na ni frekvence provozu, velikost aut pro které je určena, tudíž nikdo ani v budoucnu nepostaví klasický malý kruháč bez upravené přednosti. To má smysl snad někde v malé obci kde funguje cesta kolem náměstí jako takový velký kruhový objezd.

Média se postarala o dosti sledovanou kampaň a jediné čeho se teď můžeš bát je, že nějaký divák tv nova ti to na kruháči „zašlápne“ před nosem.

Mc Merkurion

… nebudu se hádat,jak to teď přesně je,ale toto neni nová změna,a mimochodem platitlo to i nedavno (asi vlastně platí) : „) Řidič vjíždějící na kruhový objezd označený dopravními značkami „Kruhový objezd“
společně se značkou „Dej přednost v jízdě!“ nebo „Kruhový objezd“ společně se značkou „Stůj,
dej přednost v jízdě!“ musí dát přednost v jízdě vozidlům a jezdcům na zvířatech jedoucím po
kruhovém objezdu a organizovanému útvaru chodců a průvodci vedených a hnaných zvířat se
zvířaty jdoucími po kruhovém objezdu.“ >>> takže když tam ta značka není,přednost nedávám, nebo to blbě chápu?

Zdroj: http://www.au­toklub.cz/doku­ment/1750-uplne-zneni-zakona-c-3612000-sb-o-silnicnim-provozu-ucinne-od-19-1-2013.html

anonym

…kruháč bude ucpaný natotata. A ještě do toho ze dva kamiony a volají regulovčíka.

lukas.zmizik

rád se nechám poučit o tom, kde konkrétně tato situace reálně nastane