Existuje nějaká výjimka u provozu na pozemních komunikacích, kde neplati povinnost být připoutaný při couvání vozidla?

Nejlepší odpověď
Ušel ventil

Ano , je pár vyjímek kde se nemusíte poutat –

  1. řidič při couvání vozidla,
  2. řidič, který nemůže užít bezpečnostní pás ze zdravotních důvodů,
  3. řidič vozidla bezpečnostních sborů, ozbrojených sil a vojenského zpravodajství při plnění služebních povinností, řidič vozidla jednotky požární ochrany při řešení mimořádných událostí a řidiče vozidla zdravotnické záchranné služby v případech, kdy použití bezpečnostního pásu brání v rychlém opuštění vozidla za účelem výkonu dalších povinností.

Další odpovědi
Arne1

… Výjimka se vztahuje také na instruktory autoškol, řidiče při couvání a pro osoby menší než 150 centimetrů, ale zároveň starších 18 let. Zákon s výjimkou pamatuje i na zdravotní důvody řidičů či přepravovaných osob. Může se stát, že lékař z jakéhokoliv důvodu používání bezpečnostních pásů nedoporučuje. …

Zdroj: http://www.po­licie.cz/clanek/u­zemni-utvary-sprava-zapadoceskeho-kraje-zpravodajstvi-pouzivani-bezpecnostnich-pasu.aspx

independent

… a co taxikáři

cukrar

Ano, je jich více, jak správně napsali kolegové. Dokonce byla (snad ještě je) poštácká vyjímka, (uvedená v jiném zákoně). kde poštáci při rozvozu v obci nemusejí mít pásy.