autacek

Nelze již v dnešní době při policejním stíhání postupovat ohleduplněji s ohledem na ostatní účastníky provozu?

Někdy mě to připadá, že štvaná zvěř v takovém případě natropí více škody a ohrozí více lidí, než kdyby se zvolil jiný postup, ke kterému jsme ale bohužel asi ještě nedospěli.

ukázka
https://m.novin­ky.cz/article­Details?aId=445951&sz­nu=MZrOy5jbmFf1WigW

Pochopitelně že je asi diametrálně odlišná situace, pokud se pronásleduje lupič z banky, nebo jen motocyklista co „teoreticky“ nic neprovedl.

Jenom mi prostě vadí to vyhrocení situace i to, že se poškození možná nikdy škody nedomůžou.

Původní
Nelze jiz v dnešní době postupovat ohleduplněji s ohledem na ostatní účastníky provozu, při policejním stíhání?

Odpovědi
led

Policajti nemusia pri stíhaní pachateľa, dopredu poznať myšlienky prenasledovaného, tie zistia veľakrát až pri vyšetrovaní.

mosoj

Až ti ukradnou auto, dej vědět jak se na to díváš. Mně vadí nejvíce ten zloděj!!!!
Zcela určitě naopak, je třeba přitvrdit a k tomu tiše dochází.

Smlouvyzdarm

Pětatřicetiletý a osmnáctkrát soudně trestaný… No tak to je tedy fakt paráda. V každém případě ani tak nemůžu souhlasit s názorem Mosoje, že jako až ti ukaradou auto budeš rád, když takto pojedou. Stejně tak by se dalo říct, až jednou budou policisté pronásledovat kardené auto, navíc v tomto případě v hodnotě tak padesát tisíc odhaduji, a zloděj ti při tom srazí tvou manželku a děti..... budeš si říkat nebylo by lépe nechat ho ujet? Dle mého bylo, a to i v tom případě, že by se jednalo i o mnohem dražší bourák. Čeho se tím docílilo? On dostane nějaký nepatrný test, bude devatenctkrát trestaný a za dva roky ho budou po Praze nahánět znovu a zase zde bude riziko, že při tom třeba někdo i zemře. Poškozenému celá záležitost tím, že ho chytili také nijak moc neprospěla, protože i kdyby byl pojištěn proti krádeži, pojišťovna čeká na odložení věci policií a až potom hradí škodu. Pokud se, ale pachatel v této době zjistí, což asi tak bylo, tak si můžete vymáhat škodu po něm, což se asi moc dařit nebude vzhledem k jeho minulosti (vím, je to i otázka pojistky, ale kdo z Vás má nějakou tu lepší…). Jediný výsledek tak je, že ten dacan bude opět souzen. A zase tady tak nějak řešíme následek místo toho, aby se konenčně odstranila přícina. Osmnáctkrát soudně trestaný – to je prostě nenapravitelný zločinec, kterého bych už nikdy z kriminálu nepustil. Raději budu platit větší daně, když budu vědět, že každý kdo se dopustí třikrát úmyslného trestného činu dostane automaticky k trestu za tento čin navíc ještě dvacet let (případně i více dle závažnosti). A budu tak mít pocit, že mě společnost před takovými darebáky skutečně chrání. U těchto trestů bych ještě navíc vyloučit možnost amnestie, protože argumen, že jsou kriminály plné, k tomu abychom propouštěli vězně ja naprosto nesmyslný. Je třeba si uvědomit, že většina z nich se časem stejně vrátí, ale před tím ještě někomu z nás stihne nějakým způsobem ublížit (okrást, oloupit, zranit, podvést…). Z toho mi vyplývá závěr, že máme málo kriminálů a je třeba přijmout pravidlo 3× a dost. Samozřejmě pokud píšu o kriminálech nemyslím tím ty lázně, které tady máme dnes…

cechacek

Možná přijdou na řadu policejní drony, případně až se budou lumpové a zmetci čím dále více naparovat, tak část slušného národa vezme právo do svých rukou.
Četl jsem zloděj natankoval a ujel napraný marjánkou, při zběsilé jízdě jej řidič z vedlejší přehlédl došlo k nehodě a při tom zahynula spolujezdkyně, v mladém věku byl 26 x trestaný 5 let natvrdo se mu zdálo hodně odvolal se a nadřízený soud mu vyhověl.