Avatar uživatele

Proč se lidé tak rádi pomlouvají?

S lidma si už přes deset let vůbec nerozumím. Strhnul jsem za sebou oponu a spálil svoje vztahy s reálnými kamarády. Ještě, že mám pár lidí ve virtulím světě, kde dá mluvit upřímně alespoň díky anonymitě. U dřívějších kámošů se kterými jsem trávil volný čas v okoli mě postupem času unavovaly jejich věčné pomlouvání okolí a taky jejich velmi retardované chování, kdy si říkatě, proč se chovají jako idioti? Obecně mě lidi začli připadat velmi nudní a k rozhovorům nepoužitelní. Každý si vaří jen tu svou polívčičku a o sobě nemluví, ale za to si vemou do huby kde koho, čímž si vyslouží rys tvrďáků u svých kamarádů, kteří někdy ani netuší proč se s takovými lidmy stýkají a mnohdy je jim to proti srsti. Radši se budou přetvařovat, že je vše v pohodě, než aby si našli lepší známosti. Proč? Protože u skutečných lidí co mají opravdové hodnoty a nejsou to jen trapné ovce jako většina, tak s němi by jim brzo došel dech, jelikož by tu a tam dostali otázky na tělo a to by jim leckdy zavařilo mozečky. Nejde jen o otázky, ale i o postoj k životu, názory a vnímání svého okolí a světa obecně. Víte co mě vždy fascinovalo? Když jsou kamoši pohromadě tak se chovají často jak retardi, ale když je někde odchytnu jednotlivě tak to má úplně jiný a zajímavější průběh. Najednou je místo na zajímavosti. Řešení vlastních problémů. Rádi si z vás tu a tam udělají vrbu, aby se jim ulevilo. Musíte tu pro ně být a pečlivě naslouchat. Když je ouzko vám, tak si myslíte, že jste na řadě. Ovšem asi znáte situaci typu, kdy povídáte o svojí krizi ať už se týká čehokoliv a váš kámoš najednou vytáhné mobil a vypadá velmi zaneprázdněně. Začne psát svojí přítelkyni, protože ho nebaví poslouchat vaše ubohé příběhy ze života. Proč by to měl přece poslouchat? Svých problému má jistě mraky a taky má již přece připravenou odpověd předem. To co
vykládáte jde vesměs jedním uchem dovnitř a druhým ven. Na závěr se zeptáte co si o tom teda myslíš? No já myslím, že tohle co se ti teď děje je jen dočasný a ze všeho se dostaněš. Vím o čem mluvím. Ze dna se můžeš odrazit vždy jen nahoru. Lidi jsou na tom ještě hůř, než ty, což ber jako plus. Uvidíš, že bude vše dobrý. Asi takhle se odpovídá, od kámoše co vás má na háku v tom smyslu, že vaše problémy, přece nejsou jeho problémy, takže co
mu není rovno po tom je mu hov... Neřekne vám nic konkrétně i když se třeba přímo zeptáte a když už velmi naléháte na konkretní odpověď tak to velmi odbyde a hbytě se vrátí do obecné nekonkrétní roviny, kde jsou věci zlehčovány a zjednodušovány. Tady není prostor pro upřímný rozhovor, protože nechce zabruslit do svých soukromých záležitostí a nechce ohrozit svou osobnost, protože vás bere jako potencionální roznašeč pomluv na jeho osobu. To by mohlo brzo vyvrcholit tvz. řetězovou reakcí kdy se to rozesílá přes drby rychleji, než řeknete švec. Konspirační myšlenky se mu potom v hlavě mixují do podoby rozchodu s přítelkyní, protože jí někdo nakukat o vás něco co mělo být navždy vaší třináctou komnatou? No pravdu si musíte najít tam někde
venku, jak by řekl agent FBI Fox Mulder.
Jak si pak vážit takových lidí. Nemám se s němi moc o čem bavit. Nemůžu si dovolit zajít v konverzaci za nějakou klasickou bariéru všednich témat. Např. počasí, zprávy, politika, hokej, fotbal a jak to jde v téhle zemi od desíti k pěti, ale především pomluvy. Pomlouvat kde koho a jakkoliv. I bezdůvodně pomlouvat. Nikdo není takový, aby se přece nemohl pomlouvat.

1) Když jste chudí, tak jste slaboši a nemáte přece uplatnění. Můžete smrdět a vypadat jako bezdomovci a kupovat si nejlevnější třeba i prošlé potravin v Lídlu. Můžete si za to sami, že si neumíte najít lepší práci. Jste určtitě povaleči a pijavice co dojí systém. Jste jistě nespolehlivý a pravděpodobně nebezpeční a nevyspitatelní. Říká se, že nemáte co ztratit, čehož se lidí bojí, protože by nesnesli vidět skutečně svobodného člověka, co řekne co se mu zlíbí pěkně upřímně od srdce a bude si žít svůj život podle sebe a né podle ovčího průvodce této planetu. A tak dále a tak dále i když to jsou třeba jen pohádky.

2)Když jste naprosto normální, či průměrní občané tak jste šedé myši a pro okolí nejste moc zajímavý. Neatraktivní a nudní. Neumíte se moc prosadit.
Čekáte, že vám osud přinese sám vše vysněné změny zatímco vám jen naskakují promrhané roky, jenž trávíte bezcílnou rutinou jako většina lidí.

3)Když jste bohatí, tak jste namyšlení a beztak i zamyndrákovaní. Léčíte si svoje komplexy z dětství. Někdo vám ukradl hračku a vy se mu pomstíte tím, že budete extrémně úspěšní, aby měl pak ten člověk ze závisti kabát. Budete nepřístupní a snobsky uzavření, či naopak extravagantní a divní exhibicionisti, jenž si myslí, že si každého koupí. Povrchnost a prestiž bodou vaším hlavním kodexem hodnot. Jo a taky chcete být IN a COOL a mít vše nejlepší, protože si nemůžete dovolit slevit ze svého narcistického cítění.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Tak se ti ulevilo ?

Když to tak vezmu, tak celý tvůj výtvor je pomlouvání těch druhých !!!!

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Pokročilý

Lidé tím, že pomlouvají a diskutují o jiných, utíkají od vlastní reality a od svých problémů. Prostě řeší problémy cizích, když jim připadají třeba snažší, nebo lépe řešitelné.


Avatar uživatele
Bronzový

nemají co dělat, povídat o někom je zábavné, nejsou spokojeni se svým životem, nerozumí /závidí tomu člověku, kterého pomlouvají


Avatar uživatele
Zlatý

Možná by bylo lépe, kdyby jsi takto rozsáhlé otázky, kde si potřebuješ ulevit a vypovídat se vydal knižně.


Avatar uživatele
Zlatý

Proč si nevyberete kamarády,
s kterými byste si rozuměl?

Stýkat se s povrchními lidmi
a pomlouvat je v internetu
mi nepřijde dvakrát rozumné ....


Avatar uživatele
Zlatý

Čo je to pomlouvání?
http://www.odpovedi.cz/…
Dá se pomlouvat i v dobrém smyslu?
http://www.ontola.com/…
Karel Steigerwald Bez pomluvy se žít nedá
Pomluva je důležitá součást civilizace, zvláště naší. Lidé se bez pomluvy neobejdou, umožňuje jim přežít v nepochopiteně složité době. Převládá ale chybná představa, že pomluva je vždy namířena proti někomu, komu chce pomlouvající osoba ublížit a že pomluva je jen nepravdivé tvrzení. Pomluva je tu proto, aby pomohla tomu, kdo ji vymýšlí.
Soudce tehdy pravil: Nevadí, že vaše výroky jsou pravdivé, pomlouvat se dá i pravdou. Tím upozornil na relativnost pomluv. Co jeden má za pomluvu, to je pro druhého svátost nejsvětější. Pomluva prostě může být pravdou a pravda pomluvou, jde jen o to, čemu lidé věří, za co jsou placeni a k čemu je jiní násilím donutí. "
http://www.sanquis.cz/…

Čo tak sa zamyslieť nad sebou. Čo vás viedlo k pustovníckemu životu, plnému snenia, ale odtrhnutému od skutočného života?
Pustovníkom sa stáva človek
buď bezvýhradne oddaný svojej náuke a chce sa venovať len tejto činnosti (pre slávu božiu) odstranením rušiacich vplyvov spoločnosti...
buď je vnútorne pocitovo viac než tí okolo
buď je vnútorne pocitovo menej než tí okolo
buď je "Vyhnaný z Raja" spoločnosťou pre svoje nespoločenské názory
buď, buď...
Ohováraniu ste sa nevyhol ani vy, Pustovník, či radšej Sám medzi ľuďmi? V texte, akoby okopírovanom zo starších traktátov, nielenže "pomlouváte" ale priamo urážate jednotlivé "triedy" spoločnosti."Když jste chudí, tak jste slaboši a nemáte přece uplatnění...Když jste naprosto normální, či průměrní občané tak jste šedé myši a pro okolí nejste moc zajímavý...Když jste bohatí, tak jste namyšlení a beztak i zamyndrákovaní." Vytvorili ste akési kasty bez ladu a skladu.


Avatar uživatele
Pokročilý

Chtějí uškodit těm co si to zaslouží a těm, co si to nezaslouží. A jestli ty tři poslední odstavce myslíš vážně, tak ti sním nos! A nekecám.


Avatar uživatele
Pokročilý

To je právě to. Popsal jsi to přesně ze života hmyzu. V tom je jejich cíl, jejich promítání vlastních defektů do druhých a zábava, jejich strach zůstat sám. Dobré je oprostit se od lidí. Nebýt na nikom závislý. Žít si podle svého a na dotazy co si myslímodpovídat: nevím. -Lépe bych to nenapsal, Minerzi.
http://cdn.gossiponthis.com/…

Zdroj: http://cdn.gossiponthis.com/wp -content/uploads/2012/12/gossi p.jpg?6a06a5


Avatar uživatele
Stříbrný

Nemám čas si to ani přečíst, musím se jít podívat na facebook :-)


Avatar uživatele
Bronzový

Ne lidi - Češi!


Avatar uživatele
Bronzový

Ano to je pravda, kterou někteří lidé svoji sebestředností pociťují, i když to málokdo přizná, ale s tím se nedá nic dělat. Ale možná si jen ve špatném okolí (kolektivu) lidí, a stačí jej změnit. Pokud se ti to nepovede, tak s tím prostě nic neuděláš, lidé (neříkám, že všichni, nechci nikomu křivdit) budou pořád stejní. :-( Když máš nějaký vážnější problém, tak já spíš doporučuji kontaktovat lidi, kteří se tomu věnují danou poradnu, psychologa, dobrovolníky, nějaké linky důvěry, než to vyprávět kamarádům u kafe. Taky prostě nevěřím, že mi nějak poradí, nebo to pochopí, nebo je to bude zajímat (možná jim křivdím, ale tak nějak jsem ztratila důvěru po určitým zkušenostech...). Jinak se tím nezabývej, nezměníš to.


Avatar uživatele
Pokročilý

Má odpověď na úvodní otázká - nevím. Ale obecně, lidi jsou různí, ne všichni jsou stejní a určitě se dají najít i takoví, kterým pomlouvání nesedí a nedělají to.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3814
Zlatý Drap 2273
Zlatý led 1644
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý marci1 1275
Zlatý quentos 1183
Zlatý Kepler 861
Zlatý mosoj 845
Zlatý gecco 818
Zlatý vagra 799

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.