Kepler

Už vám někdo skutečně uškodil pomluvami?

„Pomluvy roznáší jen hloupý člověk, ale jen skutečný hlupák jim věří.“ — Jakub Ch.

Zdroj: https://citaty­.net/citaty-o-hlouposti/

Nejlepší odpověď
Rokio

Někteří školáci na ZŠ v době, kdy jsem se učil na základce, mě pomlouvali, ale na SŠ a později se to už nestávalo. Pomluvy mi ale neuškodili.

Když jsem byl na SOU, tak někteří lidé si mysleli, že jsem vysokoškolák díky tomu, že mi škola velmi dobře šla, ale já jsem je vyvedl z omylu, že mám pouze maturitu.

Bohužel jsem učňák nedokončil ze zdravotních důvodů, ale alespoň jsem si tam vydělal několik tisícovek, získal cenné kontakty a nakupoval jsem levné zákusky ze školní kantýny rodině. Vzdělání jsem si platil sám.

Další odpovědi
Malvína

Maximálně mým nervům uškodil. Fakt mě dokáže vytočit, když někdo řekne, že jsem toto a tamto tvrdila. Naštěstí se to stalo jen párkrát. Dotyčný měl smůlu, lidé v mém okolí ví, jaká opravdu jsem. Pak jsou tací, kteří hodnotí můj vzhled, vizáž, oblečení. Tyto pomluvy vznikají od určitých lidí, kteří celé dny prosedí v hospodě. No tak má cenu se tím zabývat? 🙂 Určitě ne. Celé to beru jako “Dokud se o tobě mluví, žiješ. Pokud ne, chcípl jsi.” 🙂

led

Nie je to úplne pravda, pretože aj múdry môže „naletieť“ ak k tomu dostane „dôkazy“

Koľkí veríte rôznym predvolebným ohováraniam v médiách, aj keď ich nerozširujú hlupáci.
Vychádzam aj z príspevkov užívateľov tejto stránky.

k otázke „Už vám někdo skutečně uškodil pomluvami?“ ano, ale dokážem sa s tým vyrovnať.

Ametyst

Mnohokrát. Pomluvy a donašečství v práci byla hrůza. Některá místa naší vlasti nejsou pro citlivé povahy, tak jsem to vyřešila po svém.

Jiří Bohumil

Zatím jsem snad asi nikoho tak nenas.al, aby mu to bylo zapotřebí.:-)))

Ametyst

Keplere, copak naděláš s těmi všemi hlupáky, co té pomluvě věří? To je zase citát…Ty s tím musíš žít.

Kepler

Nenadělám nic, ale zeptám se jich odkud tu blbost mají. Pokud se domáknu šiřitele, má u mně vroubek, kterému to při nejbližší příležitosti splatím.