Avatar uživatele
hapiky

Myslíte si, že je většina lidí spokojena se svou sílou osobnosti?

Asi není nejlepší hodnotit sám sebe, ale v globálu… Platí, že kdo si uvědomuje svoji menší sílu osobnosti, ten si přeje ji mít větší a kdo ji má větší, ten si je toho vědom, proto už netouží po vyšší?


Ad hapiky

Porušil jste pravidla tím, že jste změnil otázku. Je to nefér. To se nedělá. Jak byste zhodnotil sám sebe?

Původní dotaz
Myslíte si, že je většina lidí spokojena se svou osobností?

Asi není nejlepší hodnotit sám sebe, ale v globálu…


Upravil/a: annas

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 2346 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Silná či slabá osobnost – jde o obecný pojem, který odborníci nepoužívají. Ale budiž.

Sama bych spíš uvedla, že člověk může mít slabou, či silnou vůli, tedy volní vlastnosti , jako je např. sebeovládání, trpělivost, disciplinovanos­t atd.

Nevím, jak jsou lidé spokojení sami se sebou. Záleží na nich, za co se považují.
Tak, jak je posuzují druzí lidé,, není rozhodující, pokud dotyční jedinci berou zodpovědnost za své činy, své myšlenky, své jednání.

Aby mohli jiní posoudit jednání a chování druhého, museli by dělat přesně to, co dotyčný.

"Všichni lidé, s nimiž se setkáváme, mají své osudy, které ovlivňují jejich chování, ale na to příliš málo myslíme. Očekáváme, že budou reagovat tak, jak bychom zareagovali na jejich místé my, a proto jim v naprosté většině případů nemůžeme rozumět, nemůžeme je pochopit . " J. M.Simmell

Myslím si, že „silný člověk“ je ten, který se dostal na dno, ale opět se zvedl a začal znova. Nebojí se prohrávat, umí pochopit pravdu, říct ne, neporušuje morální hodnoty. atd.

--"
Někdy platí, že člověk je silný ve svých předsevzetích, o nichž vede plané řeči, ale slabý v tom, aby je uskutečnil. Skutek utek …

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Myslím že ti soudní dokáží brát život i sebe tak jak jsou. Pokud nejsou sami se sebou spokojeni, tak si jistě najdou způsob jak to zlepšit.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zjentek

Nesmysl, důležitý je vědět, kdo jsme.

Příklad: Mně by ke štěstí stačilo, kdyby ti s větší silou mi dali pokoj, což v reálu je taková v celku nereálná touha slabších… kdyby mi dali pokoj, byl bych si vědom své větší síly a netoužil bych po vyšší ;)… paradox… člověku by pak nezbývalo než se stydět, že někde pod ním jsou stále další a další slabé osobnosti ;)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kepler

Spokojeni, nespokojeni, musíme brát, co nám bylo dáno. Ale jinak si myslím, že větší charisma by si přála mít většina lidí. Ale jsou i skromní, kterým na tom nezáleží.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Odpověď na původní neupravenou otázku:

Podle mne lidé se svou osobností spokojeni nejsou.
Část lidí nad tím nepřemýšlí, nezajímá je to, ale
to neznamená, že by se svou osobností byli spokojeni.
A další část lidí → ta, která o tom přemýšlí, spokojena
není a nikdy nebude, protože pořád bude co zlepšovat.

K síle osobnosti:
Myslím, že málokdo přemýšlí o své síle osobnosti.
Těžko s ní tedy může být někdo (ne)spokojen.

Nemyslím si, že by si někdo uvědomoval „menší sílu osobnosti“
a toužil po větší. Podle mne si nikdo „menší sílu“ nepřipouští.
A ten, kdo si je své síly vědom, podle mne nemá důvod něco měnit.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
hapiky

annas. Lidé bývají opravdu lehce řečeno filosofové, teoretici a praktici, ale jen ti posledně jmenovaní dokáží vše myšlené a vymyšlené zhmotnit.

před 2346 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Jiří Bohumil

hapiky. Ale i ti praktici by neměli co „zhmotňovat“ pokud by to teoretikové, případně i filozofové nevymysleli. A tak je nutné, aby se každý snažil v sobě „vytěžit“ maximum ve všech směrech.
A síla osobnosti? Důležité je být spokojený sám se sebou, ale i snažit se být skromný a nepovyšovat se, ale ani neponižovat.

před 2346 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
hapiky

Zjentek. Kdo jsme, proč jsme a hlavně co je naším posláním, toť otázka nesmírně a vesmírně veliká. To je téma člověka od doby, kdy zvedl svoji hlavu k obloze. Až to budeme vědět, budeme už jiní,(možná lepší).

před 2346 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Však dyť… kdo by nechtěl být lepší?

před 2346 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
hapiky

Ale to by mohlo být téma na další otázku

před 2346 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek