Avatar uživatele
Klarisa

Proč naše nová kočka pořád mňouká?

Máme 2 měsíce kočku.Ve dne a nejvíc v noci pořád mnouká a my nevíme proč.Má jídlo,pití,hrajeme si s ní,tak nevím v čem je problém.Má 8 měsíců,tak nechce kocoura?Chceme ji dát vykastrovat,ale není to brzo?Možná ji to potom přejde,já myslím,že chce pozornost,chce si hrát.můžete mi poradit co dělat?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5127 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Miroslavst

Může být nespokojená, může něco chtít. Většinou to však bývá proto, že by chtěla kocoura.
Kastrace kočky se doporučuje po roce věku.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anetadela1

Já bych řekla, že chce toho kocoura. Měli jste ji dát vykastrovat dřív než jí začaly plašit hormony. Nám to tak poradil vet. Sice máme kocoura, ale dali jsme ho kastrovat vloni v lednu (byl mu půlrok) než začne „jarní bláznění“. Řekla bych, že je to stejný i u koček.
Neřekla bych, že tloustnou. Náš je jak proutek. Když dostane tolik, kolik má, tak neztloustne.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
afro.minerva

Jestli chodí po bytě a mňouká, tak to bude pravděpodobně proto, že si jednoduše značí svoje teritorium. Kočky i kocouři jsou velice teritoriální. Jednoduše všem, kdo by mohli slyšet, oznamuje, že jí to tam patří.

Pokud ovšem i naříká, tak bych doporučovala zajít ke zvěrolékaři. Kočka může být i nervozdní a lehce agresivní. Nepřístupná na dotek. Pokud se chování kočky takhle drasticky zhorší a ona pořád mňouká a jakoby naříká, tak to znamená, že říká, že jí něco bolí.

Pokud je ovšem hravá, není hubená a je přítulná, tak bych řekla, že jednoduše oznamuje, že jí vy i váš byt patříte.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Džanička

Kočička může mňoukat třeba proto že chce jít ven,třeba na to byla zvyklá,moje kočky mňoukají také proto když nemají vyčištěný záchod.Kastrace je vhodná až za 1–2 měsíce,pak jí mňoukání přejde,ale pokud se kočky vykastrují moc brzo tak potom hrozně ztloustnou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
domííík

¨jj je kazda kocka chce kotata to je jak kdyby vykastrolovali tebe nechte ji aspon par kotat a mozna mnouka ze je nek nemocna zajdi sni radsi ke zverolekari ten ti uz poradi

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Mari Zavadil

představ te si že i kočky můžou být zamilovaný ale to není důvod proč je kastrovat třeba chce vážně jen koťata

Nový příspěvek