Sardes59

Jak naučit kočku na škrabadlo?

Ahoj mám na vás dotaz mám 6 měsíčního kocoura a koupil jsem mu škrabadlo jelikož mi začal ničit koberec. Ale ten „hajzlík“ 😁 si k tomu čuchl a šel pryč a za 2 dny jsem ho přistihl jak zase škrábe koberec tak jsem ho okřikl a nic! Tak jsem použil rozprašovač a zařval jsem nesmíš.. Týden byl klídek ale pak to začalo znova.. Zkoušel jsem si když hl vidím jak si škrábe o sedačku nebo o koberec ho vzít ke škrabadlu ale nic nechápe nebo ho to nezajímá.. Prosím poraďte mi někdo ☹

Nejlepší odpověď
mosoj

Dej si do bytu jednu, dvě silnější nejlépe pětivrstvé kartonové krabice.
Kocourek rád do nich vleze a zároveň je bude škrábat. Zpočátku je třeba ho hlídat a při činu !!! mu rázně dát najevo že to nesmí. Není na něj třeba křičet.
Později bude stačit jedna, kterou jednou za čas vyměníš. On ji totiž doslova rozsápe. Můj kocour mně na nějaké škrábadlo prděl.
Doplňuji:
Dnes si v bytě nedovolí do ničeho jiného škrábnout a již se o něj nestarám.

Další odpovědi
kubik!

Mohl by pomoci nejaky ten sprej, ktery by mel kocickam vonet, pritahovat je… Nam to pomohlo, aby drasala hracky misto koberce, drasala totiz i skrabadlo i koberec 😉 Taky je dobre treba pri hrani byt u toho drapadla a zapojit ho do hrani 😉 Tak, ze zacnete ten sisal drapat, mohlo by ho to zaujmout a mohl by to zacit zkouset 😁 Jen na okraj, nasi kocicce byly krabice uplne jedno :-/

Kamilovo

To já jsem to nějak moc řešit nemusel. Prostě jsem objednal škrabadlo z https://www.hap­pyclaw.cz/ a umístil jsem ho do našeho bytu. Kočka pak sama začala škrabadlo používat – učit jsem ji prostě nic nemusel.

PoseidonSeo

you have very insightful, witty and lovely shares, wish you always good luck and happiness, [URL=https://ru­naway3d.com/]run 3[/URL]

PoseidonSeo

you have very insightful, witty and lovely shares, wish you always good luck and happiness, [URL=https://ru­naway3d.com/]run 3[/URL]

PoseidonSeo

you have very insightful, witty and lovely shares, wish you always good luck and happiness, [URL=https://ru­naway3d.com/]run 3[/URL]

PoseidonSeo

you have very insightful, witty and lovely shares, wish you always good luck and happiness, [URL=https://ru­naway3d.com/]run 3[/URL]

PoseidonSeo

you have very insightful, witty and lovely shares, wish you always good luck and happiness, [URL=https://ru­naway3d.com/]run 3[/URL]

PoseidonSeo

you have very insightful, witty and lovely shares, wish you always good luck and happiness, [URL=https://ru­naway3d.com/]run 3[/URL]

arygnoc

Zober jej labky a poškrabkaj s nimi na tom škrabadle. Kedykoľvek sa potom k tomu priblíži, tak ju pochvál.

Pomáha aj škrabadlo nastriekať sprejom zo šanty mačacej (šanta kočičí, kúpiť možno v zverimexe) alebo pomazať pár kvapkama valeriány lekárskej (kozlík lékařský, kúpiť možno v lekárni) – oboje mačky milujú.

PoseidonSeo

you have very insightful, witty and lovely shares, wish you always good luck and happiness, [URL=https://ru­naway3d.com/]run 3[/URL]

Sardes59

Zkusím.. a dám vědět :) někdo mi ještě poradil ať ten koberec nasmradím něčím co kočce vadí pepř nebo tak něco :)

arygnoc

aha, kocúrik … tak potom:

Zober mu labky a poškrabkaj s nimi na tom škrabadle. Kedykoľvek sa potom k tomu priblíži, tak ho pochvál.

to ostatné platí tiež.

Sardes59

To už jsem udělal asi 20× a stále nic.. koberec je už K.O ale když si položím new aby ho zase nezničil :(

PoseidonSeo

you have very insightful, witty and lovely shares, wish you always good luck and happiness, [URL=https://ru­naway3d.com/]run 3[/URL]

gagaga

moji kocouri meli radi krabice od bot ( ale ne na skrabani ) ..ale :
i kdyz byla polovicni jak oni, vzdycky se do ni nejak naskladali a spali v ni .. :)

tak to jen tak : aby rec nestala :)
proste se mi vyprdli na nejaky piskaci mysky .., ale chteli cokoliv jineho, co nejde koupit ve zverinexu :)

  • iv-

mosoj

Můj kocour krabice přímo miluje. V každé spí chvilku a tu nejsilnější má na škrábání v té nespí.
Iv mám stejné zkušenosti s kocourem.

gagaga

ja pro nej dokonce jednou vzala krabici i z popelnice !
te se nedalo odolat ! :)

arygnoc

papierové sáčky od nákupov sú lákadlom na zbláznenie, pobavím sa pri tom aj ja, čo mačky vyvádzajú.

nekriticky milujú aj mikroténové tašky (lebo vydávajú zvuk, aký vydávajú?), ale tie im musím vždy zabaviť, aby sa prípadne v nich neudusili.

je zaujímavé, že tie papierové sáčky neroztrhajú, ale si ich šetria.

ale najviac ma naprudia, keď ich vytiahnú (kde ich doparoma schovávajú?) počas môjho spánku, pri tom ródeu sa nedá spať.

gagaga

:)
ary, a ja jednou prijela domu ..a pred barakem " zral " muj kocour celyho zajice !! ten byl vetsi nez on sam ..!
a ja nevedela, jestli ( kdyz mu ho zacnu tahat z huby ) , jestli nevyleze i ta pulka kterou uz sezral …:)) , je mi ztoho zle jeste dneska :))
tak jsem sla domu a za hodinku jsem se sla podivat a tam nezbyla ani pacicka…ani chloupek .. !!
on ho fakt sezral celyho !
( mam plot primo do lesa ) :) …jeste zenesezral srnku !

PoseidonSeo

you have very insightful, witty and lovely shares, wish you always good luck and happiness, [URL=https://ru­naway3d.com/]run 3[/URL]

arygnoc

moje mačky zasa žerú jašterice (ještěrky) – tiež to mám do lesa cez cestu.
a na záhrade je asi 3,385 jašteríc a jedna malá – keď ju ešte nechytili.

;)

ale v tom vašom prípade – nejedná sa o nejaké importované levy, tigre či nebodaj šabľozubé mačky?

gagaga

:)