hippeace

Kočka při hře škrábe do krve

Je to první kočka co nám to dělá ostatní vždy chápali že je to hra a že se drápy nepoužívají. Při hře tasí drápy a škrábe do krve (nemá sklopené uši) nedávno mi vyloženě propíchla prst je to opravdu bolestivé a když vím že si s ní hraje i sestra které je šest let..
Kočka kolikrát útočí sama takže nehrát si s ní nám nepomůže a škrabadlo má dokonce i venku může být.
Jdou nějak uměle obrousit drápy nebo jí nějak naučit že to bolí?

Nejlepší odpověď
Questman

Když škrábne tak se nebojte ji pokárat, hezky pohlavek za uši. Ne velký, jen ten výchovný, nebo když uvidíte, že má drápky venku tak ji chyťte za packu, koukněte jí do očí a držte dokud nezatáhne.

Další odpovědi
beer

Jen na okraj – zejména rada uživatele Questman je zcestná, pravděpodobně ví o kočkách jen velmi málo..
Kočka si hraje podle jiných pravidel, než člověk – to za prvé a za druhé drápky nevytahuje vůlí, ale instinktivně !! Tedy má-li mezi tlapkami tvoji ruku a ty chceš ucuknout, kočka vytáhne drápky instinktivně. Je to pud, který má zakódován proto, aby jí nemohla uniknout kořist. Jakkoliv ji za to trestat je tedy holý nesmysl..
Při hraní rukou s kočkami se proto ty musíš vyvarovat všech rychlých pohybů a půjde to, uvidíš ! ))
P.S: jinak toto je jeden z nejběžnějších problémů začínajících chovatelů, nejsi zkrátka sama a časem poznáš, že částečně záleží také na temperamentu zvířete, věku, atd.

Zdroj: Zkušenost+vet.praxe

anonym

Každá kočka je jiná, je to jako s lidma, tu moc nepředěláš, jedině jí šlehnout novinama, když začne blbnout tak, jak píšeš. Taky jsme měli jednu takovou potvoru, takže vím, jak to je. Nemohla jsem ji mít v místnosti, buď terorizovala mě, nebo psa, nebo nábytek. Ale zase si můžeš být jistý, že když je venku, je to kápo mezi kačkama a nemusíš se o ni bát. No drápky jdou zastřihnout zrovna tak, jako psovi, ale jestli je kočka i venku, jak by utekla na strom před nebezpečím? Jak by se ubránila silnější kočce, nebo psovi? Zuby a drápy, to je jediný, co ona má na obranu, takže to bych asi nedělala. Jak začne blbnout, flákni ji a bude klid, nedá se nic dělat, velký ochranáři prominou, ale třeba oči, ty máš jen dvě, že? 🙂

melanie

Jak je vaše kočka stará ? Naše kočka to taky dělala, když byla kotě, ale teď už tolik ne.

Andre5000

Naprosto souhlasím s názorem od diskutujícího „beer“, že názor uživatele „Questman“ je zcestný. Dovolím si pochybovat, že kočka chápe, že něco je jenom hra. Kočka prostě vytahuje drápky instinktivně. Je fakt, že kočky mají různou povahu, některá třeba ty drápky nevystrčí, ale jenom prostě kousne, jiná vystrkuje drápky hned. A jedna rada – je dobré ji drápky občas zkrátit (ne více než po ten tmavý „trojúhelník“). Nůžky na kočičí drápky se dají koupit. Vysvětlit kočce, že při hře nemá vystrkovat drápky se mi jeví jako poněkud nemožné.

atena11

My máme také takovíhle problém boužel už od koťátka zlobila a tak už se to nehodlá odnaučit poslechne jen na okřiknutí ale jen chvilkově je hodná. A jakou máte rasu něktéré ray mají špatnou povahu pokud treba nemaji ještě jednu kočku sobě atd?