Záchod pro kočku

Dobrý den,zajímalo by mě,jak naučit kočku používat WC mísu.

Nejlepší odpověď
Zuzik

Jestli je to kotě tak to se dá lehce naučit, ale jestli je to už velká kočka tak když se někam vyčurá tak jí musíte vynadat a říct že na koberec nesmí, že musí do mísy.

Další odpovědi
Q

Možnosti se nabízejí hned dvě. Kočka je od přírody tvor čistotný, takže naučit jí na záchůdek není těžké. Pak oddělejte víko záchůdku a na písek dejte papírovou šablonu (velikosti mísy) Pak tuto šablonu i s pískem zvedněte třeba podložením miskou. Pak podložte třeba kbelíkem. Pak přesuňte blíže k záchodu… a už jste tam.
Druhá alternativa se jmenuje klikr a to je výcviková pomůcka, pomocí které sice pomaleji, ale mnohem účiněji dokážete třeba i to, aby Vaše číča po sobě spláchla:-)Techniku klikr brzy doplním na stránky! Hodně úspěchů při nácviku a nezapomeňte, že šablonka musí být dostatečně tuhá, aby Vaši kočku unesla.

Zdroj: www.aq-dog.cz

babina

ahojky já učila starší kočičku na písek a povedlo se máme jí už 5 let.dala jsem na toaletu bedínku se stelivem pro kočičky a každou půl hodinku jsem sní chodila k té jjí bedýnce dala jsem jí do ní sice nic neudělala ale já jí pochválila potom asi po desátý šla za mnou a překvapila mě když sama vlezla do písečku a udělala potřebu od té doby může zůstat sama doma a nic neprovede mimo písek

vecernice

Někdy je problém naučit lidi,natož kočku!

Elizabet

nejlepší je když má kočka nějaké oblíbené místo kam vykonává potřebu tak tam umístit záchod a postupem času by se kočka měla naučit tam chodit.Mám vlastní skušenosti

matesik75

Pokud jde o kotě, je třeba trpělivost a stále ho přenášet na misku, pokud začne jinde. Dá se to u něj vysledovat, když už se mu hodně chce, začne být nervózní a podíhá a hledá kam si přisednout, většinou kolem stěn, nábytku apod.
U dospělé kočky se musí vsadit na její čistotnost, tedy, že chodí na jedno místo a má zakódované zahrabování. Jakmile jí nabídnete něco co se dá hrabat také určitě jí to bude zajímat ale je jí třeba učit, kam má jít. Podobně jako kotě a je možné ji i zahnat na misku, naučí se příkaz podobně jako pes, ale je to o vztahu k páníčkovi.