jak naučit kočku samostatnosti?

mám 9-ti týdení kotě a když odejdu z místnosti,nebo někam kam ona nemůže hrozně maučí,nejhorší je to večer mám obavy at všechny nevzbudí,jak jí naučit samostatnosti a přitom jí netrápit?
Doplňuji:
hračky má

Nejlepší odpověď
ReHu

Můj kocourek si hrál s hračkami jen po chvilkách. Ale nechce být sám. Vždy je tam, kde jsem já. Nechce ani sám jíst. Mňouká a mňouká, packama se sápe až s ním jdu k misce. I když ji má plnou.
Myslím, že kočky jsou natolik individuální, že ji samostatnosti naučit těžko. Vydržet to, až bude starší, bude to lepší.

Další odpovědi
ten který je

Dal bych jí nějaké hračky at se zabaví.

nabubindes

9týdnů kotě by mnělo ještě min.14dní být u kočky! musíš si zvyknout, bude s tebou spát! potřebuje kontakt a teplo! vem kotě do postele a bude klid.

Lubička

Mám staršího kocoura a můžu potvrdit,že se kočka učí celý život,ze začátku se ke mně tulil jen když chtěl najíst a dnes i když mu je smutno a vítá mně u dveří,ale brečí dodnes,hlavně v noci,protože kočka je dravec.Když sme se přestěhovali,tak se ze začátku bála byla zalezlá,ale po dvou dnech,chodila po bytě jakoby vlastnila dekret,pes má svůj pelíšek na jednou místě,ale kočka si ho dělá na více místech a tvrdě se toho dožaduje,ale to je normální.

GM

Když jsme si před léty přinesli první kočičku, měla 2,5 měs., nachystala jsem jí krásný pelíšek v kuchyni. V noci jsem ji šla zkontrolovat, spala pod linkou na studených dlaždicích. Další noc taky. Tak jsem vzala deku, složila ji do postele mezi můj a manželův polštář a dlouho spávala s námi. Až byla starší, našla si své pelíšky, kde jí to vyhovovalo. Jinak když máme nové kotě, trvá vždy tak 3 dny, než si zvykne, pak už je to v pohodě.