Jarlen22

Proč kočka přede ?

Je milé poslouchat jak kočka přede , proč to dělá ?

Nejlepší odpověď
kenyrts

Předení

Jak a proč kočky předou je diskutabilní; ve skutečnosti ještě nikdo vědecky nezodpověděle otázku, proč a jak tenhle typický kočičí projev vzniká. Existuje domněnka, že kočičí předení vzniká následkem elektrického impulzu generovaného mozkem, který přebírá a přenáší centrální nervový systém a způsobuje, že dochází ke smrštění uřčitých svalů, zvlášť těch, které jsou v blízkosti hrtanu, a které následkem tohoto smrštění rezonují. Výsledkem je předení, které je vnímáno jako vibrace celého těla, ale je především slyšitelné v oblasti nosu a tlamy. Proč vlastně kočky předou, je už docela jiná záležitost a tady je pár kožných teorií:

Předení pomáhá zvyšovat účinnost oběhového systému a udržuje tak kočku zdravou.
Tlumené předení znamená požadavek a hlasité je díkem za to, že kočka dostala to, co chtěla – obvykle jídlo!
Je to uklidňující signál, který matka vysílá pro kotě.
Je to signál, který kotě posílá matce jako zprávu, že je vše v porádku.
Dominantní kočka přede v přítomnosti kočky podřízené, aby jí dala najevo, že nemíní zaútočit.
Kočka přede když se bojí nebo když má být napadena, aby sdělila, že je jen malé bezbrannné stvoření, které nikoho neohrožuje.
Nemocné, neduživé kočky předou, aby si dodaly odvahy a sdělili svému okolé, že se cítí mizerně.
Předení je známkou toho, že se kočka baví, že je šťastná a spokojená; to je patrně nejoblíběnější důvod předení a současně i vysvětlení, s nímž by většina koček skouhlasila. Zapřeďte a váš pán vám dá nejspíš všechno, co chcete, i kdyby to měl být poslední garnát ze stolu z večeří – kočky nejsou hloupé.

Další odpovědi
alenka901

kočky předou proto, že jsou šťastné je sice lákavá, ale mnohem pravděpodobnější je, že se sice jedná o prostředek komunikace ale pravděpodobně též o mocný nástroj péče o jejich vlastní zdraví.

Zdroj: http://www.osel­.cz/index.php?cla­nek=227

M-Rock

Myslím že otázka nebyla jak to dělá ale proč to dělá.....Myslím že když kočka přede, například pokud vám leží v náruči a vy ji hladíte, je to důkz vděčnosti a že se jí to nejspíš líbí, jinak by utekla. Nevím zda vrní i při jídle.

Zdroj: mozek

polarka.51

něco se té kočce líbí