Co znamená, když kočka/kocour vrtí ocasem?

Nejlepší odpověď
annas

Když kočka vrtí ocasem, prožívá vnitřní konflikt, neví, jak se má rozhodnout.

O kočičí řeči si přečtěte na:

Zdroj: http://blog.lariam-roche.cz/rubri­ka/kocici-rec

Další odpovědi
afro.minerva

Podle toho, jak s ním vrtí.

Pokud třeba leží a jemně jenom špičkou ocásku pohybuje nahoru a dolu, tak je spokojená. Jakmile ji hladíte a začně ocáskem trochu mrskat, tak už neví, jestli se jí to dál líbí, že ji hladíte. Jakmile se na vaši ruku otočí a mrská ocáskem, tak už má dost a musíte ji přestat hladit.

Pokud chodí po bytě s ocáskem nahoru a jemně jím vyrtí, tak to je příznak spokojenosti s jejím teritoriem. Pokud ocáskem ostře mrská, tak je rozčílená.

Je toho moc. Kdo žije s kočkou, tak se podle pohybu těla a hlavně podle pohybu ocásku dokáže dost dobře orientovat. Ocásek vlastně slouží kočkám hlavně ke komunikaci a k vyrovnávání rovnováhy při skocích a chození po výškách.

Spiritus

že je naštvaná,podráž­děná,no prostě jí nechat být nebo tě podrápe,pokouše a tak…
ale je pravda že ocas je vždycky prozradí…třeba můj kocour i když leží tak švihá špičkou ocasu a to spí…

Bumbes

Moje kočky a kocouři vždy vrtěli a kroutili ocasem při jakémkoli vzrušení. Pokud se chystali zaútočit na myš, při hlazení a drbání, když měli strach například ze psa, při mrouskání, při bouřce, a pod.

quentos

není to radost, libost – podobně jako u psů?

BENYTA

Kdybych v životě neviděla,tedy nepoznala jiné kočky,než ty dva kocoury,co ted mám,popravdě bych asi neznala odpověd.Věřte nebo ne,oni ocáskem vůbec nemrskají.Starší /září 2008/ je flegmatik,nechal se od štěněte i táhnout po zemi za krk,když ho pustilo,ležel dál…ani se nenamáhal zvednout hlavu.Mladšího,když ho nebaví se s nimi kočkovat,prostě odejde,/už ví,že nesmí odběhnout,ale hrdě odkráčet/sám rozhodne.
Bud jsou tak moc spokojení,nebo už jsou z nich poloviční psi,že nevrtí ocasy.
Pouze při velké radosti ho dají vertikálně.
„Normální“ kočky s ním mrskají při příležitostech a pocitech,které už uvedli ostatní,jen doplním,že při tom nejprudším mrskání se jim ještě změní zorničky a lehce poklesnou uši,to je situace,kdy je od kočky lépe být co nejdál.

pisirada

Tady je tabulka, co by to mohlo znamenat…
Kočičí řeč
http://www.mo­drykocour.cz/ra­dy/prakticke-rady/kocici-rec

BENYTA

Milovníci kočiček,dnes mi došly palce,zítra doženu,i tu roztomilou odpověd od Quentose…