Avatar uživatele
anonym

Co znamená, když kočka/kocour vrtí ocasem?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? panenka, DusanOrlik, Jahoda, BENYTA před 5001 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Když kočka vrtí ocasem, prožívá vnitřní konflikt, neví, jak se má rozhodnout.

O kočičí řeči si přečtěte na:

Zdroj: http://blog.lariam-roche.cz/rubri­ka/kocici-rec

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
afro.minerva

Podle toho, jak s ním vrtí.

Pokud třeba leží a jemně jenom špičkou ocásku pohybuje nahoru a dolu, tak je spokojená. Jakmile ji hladíte a začně ocáskem trochu mrskat, tak už neví, jestli se jí to dál líbí, že ji hladíte. Jakmile se na vaši ruku otočí a mrská ocáskem, tak už má dost a musíte ji přestat hladit.

Pokud chodí po bytě s ocáskem nahoru a jemně jím vyrtí, tak to je příznak spokojenosti s jejím teritoriem. Pokud ocáskem ostře mrská, tak je rozčílená.

Je toho moc. Kdo žije s kočkou, tak se podle pohybu těla a hlavně podle pohybu ocásku dokáže dost dobře orientovat. Ocásek vlastně slouží kočkám hlavně ke komunikaci a k vyrovnávání rovnováhy při skocích a chození po výškách.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Spiritus

že je naštvaná,podráž­děná,no prostě jí nechat být nebo tě podrápe,pokouše a tak…
ale je pravda že ocas je vždycky prozradí…třeba můj kocour i když leží tak švihá špičkou ocasu a to spí…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Bumbes

Moje kočky a kocouři vždy vrtěli a kroutili ocasem při jakémkoli vzrušení. Pokud se chystali zaútočit na myš, při hlazení a drbání, když měli strach například ze psa, při mrouskání, při bouřce, a pod.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
quentos

není to radost, libost – podobně jako u psů?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
BENYTA

Kdybych v životě neviděla,tedy nepoznala jiné kočky,než ty dva kocoury,co ted mám,popravdě bych asi neznala odpověd.Věřte nebo ne,oni ocáskem vůbec nemrskají.Starší /září 2008/ je flegmatik,nechal se od štěněte i táhnout po zemi za krk,když ho pustilo,ležel dál…ani se nenamáhal zvednout hlavu.Mladšího,když ho nebaví se s nimi kočkovat,prostě odejde,/už ví,že nesmí odběhnout,ale hrdě odkráčet/sám rozhodne.
Bud jsou tak moc spokojení,nebo už jsou z nich poloviční psi,že nevrtí ocasy.
Pouze při velké radosti ho dají vertikálně.
„Normální“ kočky s ním mrskají při příležitostech a pocitech,které už uvedli ostatní,jen doplním,že při tom nejprudším mrskání se jim ještě změní zorničky a lehce poklesnou uši,to je situace,kdy je od kočky lépe být co nejdál.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
pisirada

Tady je tabulka, co by to mohlo znamenat…
Kočičí řeč
http://www.mo­drykocour.cz/ra­dy/prakticke-rady/kocici-rec

před 2823 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
BENYTA

Milovníci kočiček,dnes mi došly palce,zítra doženu,i tu roztomilou odpověd od Quentose…

před 5001 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek