charice

Třes u psů

Čím je způsobený třes u pejsků? Mám štěně jorka a poslední dva dny se často třese. Byli jsme na stříhání. Je ten třes spojený s tím, že mu je zima, protže je ostříhaný? Nebo to má i jiné příčiny?

Nejlepší odpověď
Drap

Může to být třeba i stres

Další odpovědi
beer

Může ho něco bolet, může být ve stresu.. není jednoduchá odpověď.
Navštívil bych veterináře!

Zdroj: vet.praxe

ponovotny

ale pravděpodobně je to zimatřes, to je taky nápad stříhat domácího psa když se ochladí

Kinder

Ahoj. Tohle mi napsala jedna doktorka. Je to kvůli mé kočičce ale možná by ti to mohlo pomoct ;)
Dobrý den. Příčin třesu může být více, nejčastěji je to strach, chlad, stres, může to být nedostatek, glukózy nebo nějaký nervový problém, například epilepsie. Doporučuji pozorování koťátka, jestli neuvidíte ještě něco abnormálního, i během dne, nebo jestli je toto jediný problém, a jen před spaním. Určitě kotě nechte důkladně vyšetřit veterinářem, zajistit, aby bylo správně odčervené a očkované. Samozřejmé jsou dobré podmínky chovou, správné krmení, minimum stresu a změn, a příjemné místečko na spaní. Pokud je rádo přes den s vámi a spí v izolaci někde samo, mohl by to být také problém.
Ahoj Kinder

hanny 2

Může ho také něco bolet – ten můj to tak jednou měl,bolela ho nožička a měl pak antibiotika,ale samozřejmě taky kulhal. Třese se někdy i na pamlsek,který chce dostat.

gnr54

Moje jorkšírka se klepe když jí je zima,nebo když jím a nedám jí ani ochutnat.Taky se třese když jí stříhám a dělám jí celou očistu.

hanicka.k.cb

Nevím o co přesně jde, ale třes může způsobovat stres-nervozita, vybíjení frustrace, bolest nebo přílišné vzrušení (to pro psa také není nejlepší-postupně se z něj může vyvinout dominance a případně i agresivita nebo majetnické chování nejen vůči např. hračkám, ale také vůči osobám). Poslední možností je prostě to, že je mu zima :) Nejsem zastáncem oblečků pro psy (spíš jejich odpůrcem), ale pokud je pejskovi zima, dejte mu nějaký kabátek. Jestli třes neustane, je to důsledek výše zmíněného. Hodně štěstí :)