HZK

Jak často odčervovat a očkovat kocoura?

Chci si pořídit kocoura a zajímá mě, jak často se tímto ošetřuje. Vím že bych si to mohl najít sám, ale radši si počkám na rady Vás, co kočku snad i máte, než prohledat 10 stránek…a ne všude je stejná informace.
Díky
Pozn. Kocour na domácí použití, nevylučuji občasnou procházku na vodítku po městě.

Nejlepší odpověď
briketka10

Při výskytu klíšťat a blech je dobré použít antiparazitika.
Používám Bolfo spray tak, že ho nastříkám na houbičku
a potřu jí celé tělo až je vlhké.

Vyzkoušela jsem hodně přípravků, ale tento jediný se mi
osvědčil a není drahý. Kočkám nesmrdí a mě taky ne.

BOLFO SPRAY antiparazitní sprej pro psy a kočky 250 ml
Bolfo sprej je přípravek pro psy a kočky proti blechám, klíšťatům, vším a všenkám. Používání přípravku Bolfo sprej je jednoduché a čisté. Rychlý a spolehlivý účinek na jednotlivá klíšťata nebo blechy přímo na zvířeti či v jeho okolí. Dá se koupit i levněji.
http://www.dog­sandcats.cz/bol­fo-spray-antiparazitni-sprej-pro-psy-a-kocky-250-ml/d-5281

Kocourka mám kastrovaného od jednoho roku. Neočkovala jsem ho nikdy.
Odčervuji pravidelně Cestalem či Drontalem podle váhy se prodávají v
lékárně. Pipety mezi lopatky jsou drahé.

Ten můj chodí na záchod pouze ven. Nyní v zimě se zdržuje pouze v teple
domova. Jakmile vysvitne sluníčko je na zahrádce a domů ho nedostanu.
Chodí se jen napít a nabaštit. Jinak pobíhá venku.

Další odpovědi
Drap

Pokud kočka žije pouze v bytě, mělo by stačit, pokud nejsou žádné příznaky parazitů, odčervit jednou za 6 měsíců. Pokud kočka chodí ven, nebo venku žije, tak každé 3 měsíce.
Přeočkování koček se dělá 1× za rok.

aliendrone

A bude „pouze domácí“ nebo s volným výběhem? Volný výběh = vyšší možnost onemocnění, zavlečení parazitů (především blech, klíšťat) – podle toho je třeba k tomu přistupovat. Každopádně kočičáka doporučuji kastrovat, je to sice zločin proti chlapství, ale jednak nebude tolik smrdět kočičí záchod a druhak se nebude tolik chtít toulat. (To druhé ale závisí i na povaze – kočky jsou potvůrky zvědavé a vlezou VŠUDE! ;) :D)

briketka10

Zde si přečti jak se správně starat o kočku a vybrat si tu správnou:

http://magazin-chovatelstvi.cz/zdra­vi-zvirat/jak-se-spravne-starat-o-kocku

independent

Proti čemu se očkuje kočka? Nám řekli, že nemusí vůbec i když chodí ven.