bukovec

Je vhodné stříhat drápky kočce žijící jenom v bytě?

Odpovědi
Tw!st

spíš bych jí pořídil takové to škrábátko, kočky si o to rády škrábají drápky, podle zkušeností babičky která měla v bytě 3 kočky.

Drap

Pokud je má přerostlé, tak určitě .

mosoj

Není to vhodné, je to nutné !!!!

Děda Louda

Mrtvé kočce už to nepomůže, zatímco živá to potřebuje.

GM

Nikdy jsem kočkám drápky nestříhala. Mají škrábadlo.

arachis

Přijde na to, v jaké kondici má chrup. Přední si brousí sama, pokud má o co, ale zadní si okusuje, a pokud má špatné zuby, což bývá často a hlavně v pozdějším věku, tak je dobré ji je přistříhnout, pokud se nechá, pokud ne, tak to řešit na veterině.

KateBeckett

Jestli nechodí ven, a tam si drápy nebrousí, je to vhodné. Nejde jen o to, že vás může nechtěně poškrabat, ale i o to. že může ublížit i sobě, když bude mít drápy zatažené a přesto budou přečuhovat. Jestli si nevěříte, vezměte jí s tím na veterinu, někde je to i do 50Kč. Zkuste se poptat.
Jinak- kleštičky (jestli nemáte) jsou vhodné pro malé psy a nebo se můžete rovněž zeptat.