Avatar uživatele
ReHu

Proč kočky, když sedí, hýbou ocáskem? Pokud ho nemají v klidu omotaný kolem těla.

Doplňuji:
Kocour nechce jíst sám, když nereaguju na mňoukání začne mě tak dlouho škrábat, až s ním jdu k misce.
A mrská ocáskem i při jídle 🙂.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: ReHu

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? rynek878, anonym, Terryle před 4807 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Terryle

Napadá mě, že je to prostě baví? Kočky mi přijdou jako energický zvířátka (pokud zrovna nespěj nebo nepospávaj), tak prostě mrskaj ocasem – jako hyperaktivní dítě pořád s něčím mrská. No a tlapkama moc mlátit nemůžou, když na nich většinou stojej nebo seděj – tak zbývá ten ocas…
Doplňuji:
iceT: To je fakt, to se říká, že když kočka švihá ocasem, je naštvaná. Ale i když je v klidu nebo spokojená, hýbe s ním, ale jinak…

Upravil/a: Terryle

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
iceT

Je možné,že kočka mrskáním ocásku dává najevo svoje momentální rozpoložení,podobně jako psík,když má radost,vrtí ocasem jinak než když má strach.Něco v tom smyslu-nerýpej do mě,nech mě být a já tě nepoškrábu.
Doplňuji:
vím,vím.

Upravil/a: iceT

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

ReHu. Můj kocour mně to nechce říct ale jinak poví téměř vše.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

mrsk sem,mrsk tam já nechci být sám

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
PN

U koček je to zcela obráceně než u psů. pes, když vrtí oháňkou, tak je nadmíru spokojený. když je kočka spokojená, tak nese oháňku vzpřímenou nahoru a nekmitá s ní. Naopak, když kočka kmitá oháňkou ze strany na stranu, tak je rozrušená, nervózní. když např. kočka leží schoulená do klubíčka, tak má oháňku stočenou kolem těla. Pokud ji někdo vyrušuje, tak zpravidla otevře oči a oháňkou začne kmitat. To znamená, že je třeba od ni odstoupit. Zejména je třeba hlídat malé dítě, které může nepříjemně poškrábat. Když to dělá při jídle, tak dává najevo, „nepřibližujte se“.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Carrie35

Pokud jen mírně pohybuje špičkou ocásku, znamená to, že je něčím zaujatá – můj kocour to dělá, když třeba dostane nějakou velkou dobrotu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
ReHu

On sice při jídle ocáskem hýbe, ale vrní jak o závod a když ho hladím, tak ještě zdvihá zadeček 🙂.
A když leží, také hýbe špičkou ocásku a jak na něj sáhnu, rozvalí se a nastavuje bříško 🙂.

před 4807 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

váš kocourek se snaží všemožnými způsoby dát najevo že nechce být sám že se chce nechat drbat,věří vám ptoto mu nevadí když jste i u jeho papání

před 4806 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ReHu

To je pravda 🙂.
Je to takový malý přiběhlý závisláček 🙂.

http://www.na­dapenny.com/vi­ewer.php?id=t201­1020nadap072226929­170230.jpg

před 4806 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

tak to je mazlík hned bych ho tulila se nedivím že nechce být sám takový roztomilý hunáček

před 4806 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek