Damiana

Jak „neurazit“ kočku?

Mám takový problém. Prosím (nejen) kočkaře a kočkomily o radu.
K „personálu“ hotelu, ve kterém jsme ubytováni patří jedno velice příjemné kočičí stvoření. Včera jsem jí věnovala z dobré vůle a pozornosti několik plátků kvalitní francouzské šunky, na kterých si hned pochutnala. Dnes na mne čekala u příjezdových vrat s ulovenou myší. Manžela ignorovala, zato mne provázela až před hotel. Myš přede mne položila a začala se mi třít hlavou o lýtko a úslužně mňoukat. Připadala jsem si jako Don Corleone, kterému se chce Clemenza zavděčit mrtvolkou! Pohladila jsem ji, ale myš nepřijala. Ona s ní přede mnou předváděla chvíli dost nechutné kousky a pak mi ji znovu – o poznání hlasitěji nabídla. Je toto kočičí chování normální? A co já? Neměla jsem myš přijmout a někde ji zahrabat?
Chápejte, na takové slušné „chování“ už nejsem u lidí moc zvyklá, takže kočka mě dost rozhodila…:-)

Nejlepší odpověď
anonym

Ocenila bych to,pokud byla myš dostatečně mrtvá.Ony ty kočičí potvory někdy přinesou myš tak nějak nedozabitou a někdy se stane,že se natolik probere,že mám doma potom problém.Žádné jedy vzhledem k psímu osazenstvu používat nemůžu,natož pasti.A stejně nic pořádně nefunguje líp než ekokočka.Zmiňovaná kočka měla jistě důvod proč Vám přinesla myš.Taková „hotelová“ kočka určitě nestrádá,tak asi chtěla navázat kontakt.:D

Další odpovědi
briketka10

u koček je to normální Tys jí dala dobrotu a ona Ti chtěla dát tu svoji víš :D
a bylo to roztomilý viď ona neví, že myšku nemáš ráda..
Doplňuji:
Mosoji můj kocour mi nosil domů myši, chvilku si s nimi pohrál a pak jsem je honila s mou kočkou po celým bytě :DD

mosoj

Úplně běžné kočičí chování jako následek hodného zacházení s nimi !
Chtěla se pouze pochlubit úlovkem, tak jako běžně nosí ukazovat svoje sotva narozená koťata. Pouze ale lidem kteří se k ní chovají slušně !!
Mám pětiletého kocourka který ke mně tak přilnul, že je naprosto oddaný jako to umí psi. Kam jdu, tam jde on, když pracuji venku lehne si opodál a sleduje mně.
Pokud uloví myšku přinese ji ukázat. U nasycených koček se stává že ji přinesou živou a „hrají“ si s ní. Nevěřte ale že ji nechá živou utéct. Někomu se to nemusí libit, ale patří to k jejich životu !!
Doplňuji:
Briketko on by ji nakonec chytil a zakousl. Vím v bytě je to trochu nepříjemné. Mně to nosí do chalupy a v suterénu si s ní hraje. Když se mu náhodou někam schová, dokáže tam nehnutě sedět třeba několik hodin dokud myš nevyleze. Živou ji tam nenechá.

ReHu

Tak mě napadlo, jestli ji nechtěla (tu myš) vyměnit za nějakou laskominu 🙂.
Ale spíš si myslím, že se jen chtěla pochlubit a dobrotu čekala za odměnu 🙂.
Aspoň soudím podle těch mých, co mám v práci 🙂

michael69

Toto chování koček je běžné.To že se Vám tře o nohu je výzva,že by chtěla něco dobrého.Vsadil bych se,že myslela na tu šunku. :)) Ač „dárek“ od ní přijmete či nikoliv,dovolím si tvrdit,že kvalitní,ale opravdu kvalitní šunka spraví jakýkoliv prohřešek z Vaší strany vůči ní a vše bude rázem odpuštěno. :))

Reuef

nase kocka to dela na chalupe uplne stejne 🙂 akorat ze nam ty mysky nosi do baraku takze my je od ni „prijmeme“ na lopatku a vyhodime ven…

Damiana

ad Briketka10: Roztomilé to bylo náramně, to je fakt, ale bylo mi jí hned líto – jestli jí to nějak nevadilo, to bych nerada…Když s ní šla, tvářila se jako lev s antilopou v zubech, to je jasná věc…:-D
Zítra jí dám nějakou mlsku – jestli se se mnou bude – po tom mém netaktním odmítnutí a porušení kočičí etikety – ještě vůbec „bavit“! 🙂

briketka10

myslím, že bude já jsem ty myši musela vždy přizabít a dát do igelitovýho pytlíku a vyhodit, kočičák ji chvilku hledal, pak dal pokoj..
už ho nemám ani kočičku, ten novej co ho mám teď zatím nic domů nepřinesl jsem zvědavá, kdy začne, jestli vůbec :DD