Nika

Naše kočka si stele?

Naše kočka, chodí po peřině a vypadá to, jako by si stlala, čechrá si drápkama peřinu, já nechápu, co to dělá? Dělá to třeba i když spíme… ležim na břichu a ona mi „masíruje“ záda. Nevíte proč to dělá?
Doplňuji:
Doplňuji: KoŤata mít nemůže, nikam ji nepouštíme, to by nebylo možné…
A dělá to právě třeba půl hodiny v kuse. :)) Tak opravdu nevím. :)

Nejlepší odpověď
mosoj

Nemá to nic s koťatama společného. Dělá to i můj kocour. Prostě když chce ulehnout tak si to pod sebou ušlapává. Má to v genech zakódované ještě z volné přírody.

Myslím, že něco podobného dělá pes. Točí se do kolečka.
Doplňuji:
Někdy kočka v leže masíruje předními packami. Přetrvává to z doby kdy pila jako kotě od staré kočky a při tom masíruje její břicho aby dostala více mléka.

Další odpovědi
Terryle

Jo, kočky to mají jako reflex z „dětství“ – když koťata pijou, masírujou tlapkama staré kočce břicho, aby jim líp teklo mlíko. A některejm číčám to vydrží napořád – třeba naší je už snad třináct a dělá to furt. Dělávaj to hlavně, když jim je dobře :)

dědapetr

To dělají kočky když mají mít mladé,chystají pelech.

sejtanka

Vypadá to,že budete mít koťata,tak jak si např.prasata i když jsou ustájené snaží chystat doupě před porodem,tak to dělají i kočky,no kdo ví,kde se vám kočička spustila:-))))

Nika

http://www.you­tube.com/watch?v=rlyf­f0MW--k
kokukněte tady, taky to ta kočka dělá… :))

Nika

No jo, ale ona koťata mít nebude, je pořád doma, nikam jsem ji nikdy nepustila a dělá to pořád… :)