autacek

Co má kočičí zlato společného s kočkou?

Že se jedná o pyrit, lze dohledat na internetu. Jak ale přišlo ke svému názvu?

Nejlepší odpověď
annas

Kočičí zlato má částečně s kočkou něco společnou – falešnost.

Kočkám bylo v minuloti ubližováno, vzniklo kolem nich mnoho pověr, prrotože se považovala za obraz lsti a falše.

Teprve později se zjistilo, že kočka je „osobnost“, chce mít např. svůj klid tehdy, i když se to majiteli nelíbí.

Z její údajné falešnosti někdo vymyslel přenesený název „ kočičí zlato“ pro napodobeninu zlata, nepravého, falešného zlata.

Další odpovědi
ahold

O kočkách se říká, že jsou falešné. Tak možná proto „falešné zlato“, protože není tím jak se tváří.

Kepler

Nemá společného nic. Je to název třeba pro pyrit nebo jiné materiály připomínající zla­to.

Drap

Nic, jen název. Zřejmě to vzniklo v době, kdy kočka neměla žádnou hodnotu.