Kwika13

Co dělat s novým kotátkem???

Dnes jsme si pořídili nové kotě, které chceme mít na zahradě. Žijeme na vesnici a máme 2 psy. Psy už si jednou na kočku zvykali ale kočka si musela vytvořit svou autoritu. Do té doby ji psy nenáviděli abyli schopni ji zabít. Ted máme kočku doma ale bojíme se ji dát ven. Jak máme udělat aby ji psy nepotrhaly ??? Taky bysme potřebovaly aby si trošku zvykla na nás docela se nás bojí. Předem děkuji za odpovědi prosím rychle-

Nejlepší odpověď
anonym

Dobrý den Kwika13.To koťátko je příliš malé než aby jste je vystavovala takovému stresu. Napřed si musí zvyknout na vás a na vaši domácnost a musí mít jistotu, že se kotěte vždy zastanete.Psům to koťátko a jejich agresivitě vůči němu-prosím vůbec nevystavujte. Představte si kdyby to bylo vaše dítě a tak s ním jednejte. Já vím, že zvířátko není dítě, ale má city a duši a jedná se o živého Božího tvorečka.Psy by jste měla mít cvičené aby neubližovaly nikdy menším tvorečkům včetně malým détem.Nechci tím říci, že vaši psi jsou špatní, ale v dnešní době je zapotřebí aby vás poslouchali na slovo.Přeji vám vše dobré---ZAJ-PO

Zdroj: DLOUHOLETÉ ZNALOSTI A ZKUŠENOSTI

Další odpovědi
ReHu

Já jsem toto již absolvovala.
Je potřeba kotě a pejsky separovat a postupně, až si koťátko zvykne na vás, (nevím, co máte za psy) psy na kotě přivykat. Já kotě nosila v náručí a před psy ochraňovala. Moje psí holky si ho dlouho očuchávaly a i pak delší dobu ( cca 3 měsíce) jsem musela kotě ochraňovat, než ho akceptovaly.
Chce to trpělivost a nepodceňovat pejsky, přece jen je to jejich teritorium a kočka je takříkajíc vetřelec.

iceT

kazde zvire si musi zvyknout na nove prostredi,takze musite vydrzet,nez si kote zvykne.co se tyce psu,pokud je mate aspon trochu cvicene,tak by nemeli kocce na povel ublizit,jinak radsi drzte kote doma.

kapka

Malé koťátko určitě před psy chránit a nenechávat je spolu o samotě. Psům dávat jasně najevo, jaké jejich chování ke kotěti se vám líbí a jaké ne. Časem si na sebe pravděpodobně vzájemně zvyknou a z kotěte vyroste kočka, která už si bude umět poradit. Je dobré mít doma i venku vyvýšená místa, kam si kočka vyskočí, bude se tu cítit v bezpečí a dělat odtud na psy dlouhý nos 🙂Pokud je kotě plaché, je možné, že si bude od cizích lidí vždycky držet odstup, ale na svoji rodinu si zvykne a bude to mazlík.

Zdroj: vlastní zkušenosti

anonym

Nezbývá,než opatrný!! pokus.Ale – bývá to u zvířat tak,že dospělý pozná mládě a neublíží.
Oproti lidem.
Stejně se kontaktu nevyhnete.

pondělí

za prvé.kotě musí být starší 4 měsíců,na samostatný život,musí být vámi načuchlé
a pokud psy ne něj zautočí i přes váš příkaz,máte je špatně vycvičené a hned jejich výcvik svěřte odborníkovi,
pokud je nezvládáte,možná se skutečně za nějaký čas dočkáte surovostí,pak bude pozdě.
lidi si hrajou na milionáře,že si domů pořídí smečku,ale pokud nejste školená,je to jen frajeřina a trápení zvířat