jungys

Proč kotatko pořad mňouká?

Dobrý den, pořídili jsme si bengalskeho kocourka. Kocourkovi je 5 mesicu u nás teď bude měsíc. Má úplně všechno, obri skrabadlo, milion hraček, 17 oken z kterých muže koukat a také kouká , mazlime ho , spi s nami v posteli. Na zachod chodi, papa a pije také Dobre. Když napr. odjedeme pryč nic v bytě neponici prijde mi ze si snad sam ani nehraje a jen tam spinka . Na co se ale chci zeptat je mňoukání. Kocourek od příjezdu stále jen mňouká … chodi po bytě a mňouká když si hraje tak ne ale jinak neustále pořad a ani přitom nemusi koukat na nás jde napr. Do jiné místnosti chodi po ni a mňouká . Sedne si někde a mňouká . Byli jsme i u veterináře ale ten nám řekl ze je naprosto v poradku. Nevíte čím by to mohlo být? Nemáte někdo nějakou zkušenost jestli to například po kastraci neprejde? Máme ho moc radi bohuzel už si stěžují sousedé ze se to nedá vydrzet. Dekuji všem za informace .

Nejlepší odpověď
iceT

Já si myslím, že je mu smutno, zejména jestli byl do odebrání s dalšími koťaty.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… a co byste chtěli ??? aby štěkalo ??? … když je samo, mňouká, protože vás hledá, je mu smutno a bojí se … no a když je s váma, mňouká, aby na sebe upozornilo … časem ho to přejde …

Drap

Něco chce, hrát si s někým, potřebuje společnost, nebo chce jít ven. Důvodů může být spousta.

nyjono

Možná hledá maminku.
Vydržte a co nejvíc se mu věnujte. Přejde to. Taky je teď jaro a to se kočky chovají jinak. Kastrace pomůže, sice ne úplně na 100%., ale tišší bude určitě. A kastrace kocourků ani není drahá. Je to jen malý zákrok.
Sousedy nechápu, tak malý kocourek určitě nemňouká tak nahlas, aby jim to přes zeď vadilo.
Je opravdu skvělé, jak je o něj u vás postaráno.

dubraro

Doporučil bych druhou kočku. Na rase nezáleží. I když se mu věnujete, nikdy to není jako řádit s parťákem.