Bobra

Proč se naše kočka ke svým kotˇátkům když dosáhnou určitého věku chová jako k cizím?

Ahoj! :)
Máme 6 let starou kočku a za to dobu co jí máme už nejmínˇ 5× porodila…Když byla kotˇata malá,chovala se k nim velmi hezky a téměř se od nich ani nehla,hlídala je,mazlila se s nima a vůbec to byla skvělá matka.Když ale dosáhli věku 3 měsíce,začala se k nim chovat jako k nepřátelům.Za­jímalo by mě PROČ?
Vím že už tu nekdy byla otázka -Ví kočka,že kocour co s ní bydlí je její syn?Ale na tu byly reakce že když dosáhne kocour dospělosti,bere ho matka jako každého jiného…Tady je to ale i u samiček a navíc s každou jinou kočkou v ulici (a jejich hodně) vychází skvěle až na svá vlastní kotˇata na který prská a dost zákeřně se s nima pere!Kdykoliv nějaké měla a dosáhlo 3 měsíců tak ho odsud vyštvala.Až na našeho kocourka Charlieho který se nedal :) ačkoliv na ní byl hodný,kočka pak odešla z domu sama,ale po 2 rocích najednou zase zmizel Charlie a dva dny na to se vrátila naše kočka!Je to zvláštní :( i veterinář na to koukal..Má ještě někdo podobnou zkušenost se svýma kočkama?

Nejlepší odpověď
Sůwa

Tak to příroda zařídila a je to správně. Zkus si představit, že by se kočka ke všem svým potomkům po celý život hlásila, když se může okotit i 3× do roka a pokaždé má koťat několik. To znamená, že by se její „příbuzenstvo“ rozšiřovalo geometrickou řadou. Já si ale všimla na vsi koček, které se snaží svým dětem zajistit dobré bydlo, ale pak už se musí starat o další přírůstky. Jednou mi kočka položila na terasu chlupaté maličké koťátko a z povzdálí sledovala, jestli se ho ujmu. Když viděla, že tam nejsem stále, tak si ho zas odnesla.

Další odpovědi
briketka10

moje kočka to měla taky tak, kojila svá koťátka a v sobě měla již další, „to jsme zjistili při sterilizaci, šla vlastně na potrat“ starala se hezky, ale taky na ně prskala, už se jí moc nelíbilo jak ji koušou při kojení a drápou..
veterinář nám doporučil ať ji necháme jedno koťě, tak jsme ji nechali kocourka..
potom se uklidnila a k tomu svému kocourkovi byla moc hodná !!
a ty odchody příchody to je normální, kocouři odchází za kočkama, pak se toulají a něco je i přejede, kočka se málokdy zatoulá možná jen na vesnici, kde je hodně myší nebo kočičích nápadníků a dva dny je málo..

Drap

Jakmile dospějí do určitého věku, stávají se konkurenty. Tak to je v přírodě zařízené

samicek333

Nemůže se o ně starat celý jejich život. Babiččiny kočky si koťat akorát nevšímají. Nechala bych to být, myslím, že je to dobře, kdyby už 5krát porodila a koťata by vám na zahradě nechala, za chvíli byste měli tolik koček, který by se vám křížily mezi sebou…

Jestli vám to přijde jako problém, kočku vykastrujte…