kočíčí

Porod u kočky

Mám být u porodu s kočkou? nebo ji mám nechat samotnou? Jak to bude asi dlouho trvat? já s tím opravdu nemám zkušenost!! Každá rada mi pomáhá děkuji

Nejlepší odpověď
kropitko

Záleží na tom,jestli je ta kočka obyčejná,mám tím na mysli domácí,moje máma leta chovala peršany,no a tam,když to šlo,jsme u porodu asistovali. Někdy se stává,že se kočka nedokáže pořádně o miminka postarat,pak jsme je museli otírat,někdy i rozdejchávat,pří­padně odsávat. Ale jestli je to kočka domácí,tak by to snad vše měla zvládnout sama,ony ty ušlechtilé,z té deformace občas blbnou. Tak je to na Vás,pokud máte čas,tak buďte u ní, v opačném případě,příroda si pomůže sama.

Další odpovědi
BENYTA

Nejvíc záleží na vašem vzájemném vztahu,já u porodu byla,protože to Kikinka vyloženě chtěla.Ale jen jako pozorovatel,všechno zvládla jako prvorodička sama,a to byla máma čistokrevná peršanka,naštěstí tatík mourek ze sousedství.Opravdu tím přešlechtováním ztrácejí svůj přirozený atavismus.
Délka porodu je individální,když jde všechno jak má,tak od prvního mimina i necelé dvě hodiny-to už byla všechna suchá a pila.Tak to měla Kikinka.Musím dodat,že dnes je,jako všechny ostatní ,vykastrovaná.

Miroslavst

A co bys té kočičce jako asistovala? Nejspíš bys ji jen vystresovala. neboj, ona si poradí sama. Pokud bys ji „otravovala“, stejně by se stáhla někam stranou a bála by se.
Naše kočička doma porodila-vrhla 5 koťátek a bylo to když jsme byli v práci. Když jsme přišli domů, byla všechna koťátka v pořádku schoulená u maminky.

Džanička

Není pravda v tom,že budeš číču u porodu stresovat.Já mám 4 kočky,a ony už jsou tak naučené,že když na ně jde porod,tak sami přijdou,ale to nedělají všechny.Navíc už s tím mám zkušenosti,že to na nich poznám.Může rodit několik hodin ale i třeba celý den i více,záleží na počtu a velikosti koťátek.Připrav jí nějakou částečně zastřešenou krabici,potah a vodu na pití.Nebude-li chtít,nech jí samotnou.

ten který je

Nejsem odborník ale zkus vyhledat veterinární kliniku a zeptej se na to.Když přineseš nějaké granule paní nebo panu doktorovi na veterině pro kočičky,věřím že ti rádi poradí.