Nechápavé

Jak odnaučit kotě drápat a kousat ?

Odpovědi
Quimby

Kup mu ty škrábací věže. Pro kočku je přirozené si brousit drápky.
Když tě začně drápat, tak ji k tomu odnes ať si drápe tam.

Co se týče toho kousání, tak když to udělá tak ji prašti přes čumák, ale jemně, prostě aby věděla, že nemá. Nepleť si to ale jen se stisknutím, což dělá třeba i pes, prostě tě stiskne, ale nekousne, jen si hraje.
Hlavně ať se nestane, že ty budeš ten mazlíček a ona tvůj pán.

Funna

je to kotě, chce si hrát, časem ho to přejde samo…ale základem je, abys ho co nejčastěji bral do ruky, aby si zvyklo a taky je potřeba si sním co nejvíc hrát…stačí blbý provázek se střapcem na konci, aby se vyblblo a unavilo a pak nebude jako kořist používat tebe…

mosoj

Drápat ho neodnaučíš, ono to potřebuje ke svému životu. Nicméně kočky mají rády krabice. Přines mu 1 x týdně z obchodu kartonovou krabici ( čím silnější karton tím lepší) a párkrát ho k ní přistrč když bude chtít škrábat. Ono si zvykne a bude škrábat pouze do krabic a ještě se v krabici vyspí.
Takto to mám již mnoho let se svými kocoury. No a kousání ? dej mu najevo že to nesmí dělat. Třeba zvýšeným hlasem. Ostatně u toho škrábání také.